„Kdybychom každému investorovi kladli podmínku, aby nám ve městě vyřešil dopravu, tak se těžko dočkáme někoho, kdo by chtěl do té zóny jít,“ řekl.

Prozradíte, jak jste hlasoval v radě a z jakého důvodu?

Byl jsem z prvních radních, který byl pro tuto variantu. Lokalita bývalého PAL Magneton je už dlouhou dobu problematickou zónou z hlediska kontaminace a špatného stavebního stavu budov v jeho přední části. Je to v podstatě proolejovaná ruina. Vítal jsem, že je nějaký silný investor ochotný tady investovat a tuto lokalitu nám vyřešit.

Co to městu přinese?

Nejsem příznivcem marketů, ale vidím v tom pro město několik pozitivních věcí. Jednak vznik nových parkovacích míst stoprocentně přístupných veřejnosti bez jakéhokoliv omezení. Bydlím v centru města a vím, že situace s parkovacími místy je zoufalá. Lidl se také zavázal, že vybuduje v bezprostřední blízkosti dětské hřiště a provede ozelenění na základě požadavků města.

Město vlastní jen malou část pozemku. Co říkáte na možnost zablokování soukromníka, který prodává mnohem větší plochu?

Musíme respektovat i práva druhých. Vlastník pozemku se může rozhodnout, a pokud jej chce prodat, tak za jakou cenu. Město kvůli tomu, že má možnost někde ovlivnit napojení do kanalizace anebo přípojku elektrického vedení, by nemělo zlikvidovat celý investiční záměr.

O jak velkou plochu tedy jde?

V nájemní smlouvě se bude jednat o přípojku vody na pozemku vody délky čtyři metry, připojení dešťové kanalizace tři metry, reklamní pilon tři metry čtvereční.

Co říkáte na to, že o pronájmu rozhodovala jen rada, nikoli zastupitelstvo?

To vidím jako handicap. Určitě si to zasloužilo širší platformu. Obávám se ale, že v té všeobecné hysterii to nebude mít šanci. Že by to neprošlo. A já stojím o to, aby se Klobouky rozvíjely. Pokud sem lidé budou jezdit třeba za levným nákupem, budou moci zaparkovat a určitě nezůstanou jen v Lidlu. Obejdou i náměstí a jiné obchody.