„Dostal jsem podnět a ten se potvrdil. Jde o lidské i politické selhání. Tyto praktiky nehodláme tolerovat a od příchodu do politiky se vůči nim vymezujeme, jak já, tak i lídr našeho koaličního partnera Patrik Kamas. Je dobře, že Dalibor Stříbný z rady v nejkratší možné době odejde," uvedl primátor Miroslav Adámek.

„Omlouvám se. Chtěl jsem pomoci a nedomyslel jsem to do konce, je to moje hloupost a nezkušenost, ze které vyvozuji osobní zodpovědnost," vzkázal Dalibor Stříbný.

Kompetence po Daliboru Stříbném dočasně převezme primátor. Hnutí ANO 2011 mezitím koaličnímu partnerovi navrhne, kdo by jej mohl nahradit.

Byt, který chtěl Dalibor Stříbný nechat přidělit své přítelkyni, se nachází na Podlesí. Součástí nájemní smlouvy měla být i smlouva o budoucí smlouvě o převodu bytové jednotky do majetku nájemkyně.

Odchod Dalibora Stříbného bude první personální změnou ve vedení města od voleb v roce 2014. Složení koalice se kvůli této záležitost měnit nebude.

„Jde o selhání jednotlivce, ne koaličního partnera jako celku. Pokračujeme tedy dál. Věřím však, že se nic podobného už nebude opakovat. Zdůrazňuji, že jsme byli zvoleni proto, abychom pracovali pro město a jeho obyvatele, ne pro vlastní prospěch," prohlásil Miroslav Adámek.

„Stala se chyba, kterou lze řešit jedině odchodem. I pro nás to bylo jediné možné řešení. Mohu všechny ujistit, že podobná pochybení nehodláme tolerovat," ujistil Patrik Kamas.