„Se zlepšením bezbariérovosti jsme začali už vloni, kdy jsme upravili pět zastávek. Letos přibude dalších třináct,“ uvedl náměstek primátorky Zlína Miroslav Šenkýř. Na zastávky byly nově usazeny speciální obrubníky tak, aby mohly trolejbusy najíždět co nejblíže k chodníku.

„Nástup se tak zejména pro zdravotně postižené hodně usnadní,“ přiblížil Šenkýř. Jak dále sdělil, v úpravě dalších zastávek chce město pokračovat i v budoucnu. „Součástí nově upravených stanic je i speciální dlažba, která také zlepší orientaci zrakově postižených,“ dodal ještě Šenkýř.

Podle slov předsedy Centra pro zdravotně postižené Zlínského kraje Romana Herinka se sami vozíčkáři podíleli na výběru těch zastávek, které chtějí jako bezbariérové co nejdříve. „Samozřejmě máme větší požadavky. Rádi bychom, aby se takto upravily i koncové stanice linek, ne jen nejfrekventovanější zastávky,“ uvedl Herink. Těší ho prý ale že se v této oblasti nějaké změny začaly dít. „Jen pro představu v oblasti od Vizovic po Napajedla žije přibližně dvě stě vozíčkářů,“ uzavřel Herink.