Zoo Zlín přišla o podstatnou část svých tržeb ze vstupného z důvodu opatření souvisejících s epidemií Covid-19 a nucenému uzavření.

„Zlínská zoo je nejnavštěvovanější turistický cíl ve Zlínském kraji a zároveň druhá nejnavštěvovanější zoologická zahrada v Česku. Jsme si dobře vědomi toho, že provoz zahrady a zajištění standardu chovaných zvířat musí být zajištěny i v době, kdy je zahrada uzavřena,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Loni zahrada zvládla téměř čtyřměsíční uzavření areálu vlastními silami.

„Musela ovšem pozastavit opravy a zabrzdila rozvoj areálu. Podporu tohoto top turistického cíle považuji za důležitou. Doufáme, že se situace co nejdříve vrátí do normálu a cestovní ruch v našem kraji opět ožije,“ vyjádřil své přesvědčení Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí strategického rozvoje a cestovního ruchu. 

Podle tiskové mluvčí Zlínského kraje Soni Ličkové, bude finanční podpora použita na uhrazení nákladů za energie pro provoz zoologické zahrady – za elektřinu, plyn, vodu.

Podpora výdajů za energie tak umožní zajištění dalšího nutného provozu a překlenutí tíživé mimořádné situace zahrady.

„Jsem ráda, že jsme za kraj rychle zareagovali a podali zoo pomocnou ruku. Budu ráda, když se zamyslíme i nad dlouhodobou a systematickou podporou. Jedná se o náš krajský turistický klenot,“ řekla Zuzana Fišerová, krajská radní a zastupitelka města Zlín, které je zřizovatelem Zoo Zlín.