Podobně na tom byli i na zlínském magistrátu. Dárek pro prezidenta Miloše Zemana vybírali dlouho a poctivě. Až do samotného předání se však jedná o pečlivě střežené tajemství.

„Je slušností a zvykem dávat prezidentům při návštěvách dárky a my tuto tradici neporušíme. To, co od nás dostane, bude Miloši Zemanovi připomínat jak minulost, tak současnost našeho města. Věříme, že jsme vybrali dobře," sdělil mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

S volbou dárku pro prezidenta však mají už na magistrátu zkušenosti. Tento úkol připadl na kancelář primátora, která vybírala dárek i pro prezidenta Klause. Podle vedoucího kanceláře Tomáše Langa šlo tenkrát o uměleckou plastiku.

„Pan prezident Klaus obdržel ve Zlíně plastiku akademického sochaře Otmara Olivy. Jednalo se o figurky věže a koně," vzpomněl Lang na poslední přijetí hlavy státu ve Zlíně.

K odtajnění daru dojde během setkání s občany na zlínském náměstí. Po dobu přijetí na radnici si budou moci Zlíňané dosud utajený dárek prohlédnout v obřadní síni magistrátu.