„Celkem se v programu představilo sedmnáct souborů, z toho pět je folklorních a ostatní jsou dechovky. Účastníci přijeli nejen od nás, ale i ze zahraničí, například z Polska, Řecka, Maďarska či Itálie. Počítáme, že celkově shlédne program kolem tří tisíc návštěvníků,“ sdělil jeden z organizátorů Ivan Šoukal.

Průvod zamířil na náměstí Míru, kde se, stejně jako o den dříve konala, až do nočních hodin vystoupení jednotlivých souborů. Pochod účinkujících, kde bylo k vidění i tance či vystoupení mažoretek pozorovala řada lidí všeho věku. Jak seniorů, mezi nimiž je dechovka asi nejoblíbenější, tak také rodičů s dětmi ale i mladých lidí. Jednou z divaček byla i osmnáctiletá Pavlína Povolná ze Zlína. „Kamarádka je mažoretka a vystupuje tady, tak jsem se přišla podívat. Líbí se mi to, ale jinak se o dechovku nezajímám,“ řekla dívka.

Jedním z aktivních účastníků akce byl i dvaatřicetiletý hráč na bicí Stanislav Hanák, který přijel s orchestrem z Jeseníku. „Hraji už dvacet let a pořád mě to baví, na festivaly jezdím pravidelně a ve Zlíně jsem už po několikáté. Není to tu tak náročné a člověk si stihne i poslechnout jiné orchestry a dát si s ostatními účastníky nějaké to družební pivo,“ podotkl Hanák.

Festival zavítal v sobotu také do Vizovic a do Zoo Lešná, nedělní program organizátoři umístili do Luhačovic.