Za zábavou ale i poznáním se do sadu Svobody vydaly nejen děti, ale i dospělí, protože pořadatelé a organizátoři měli co nabídnout a připravili pro všechny od nejmenších až po dospělé pestrý program.

Při příležitosti Dne stromů v sadu Svobody zasadil také náměstek primátora Bedřich Landsfeld vzácnou břízu himalájskou a v tomto sadu byla také zavěšena velká budka pro přezimování netopýrů. Také děti nepřišly zkrátka. Samy si stejně jako Bedřich Landsfeld mohly zasadit svůj stromek ale ten si mohly vzít s sebou domů.

„Pro děti je určitě zajímavé vidět, jak se strom sází. Měly zde také spoustu dalších atrakcí, které jim umožňují vnímat přírodu jako celek," komentoval to zlínský radní.

V parku se to tak také hemžilo například stromolezci, kteří předváděli své umění. „Tam úplně nahoře, když tam vylezeš, dostaneš sladkosti," domýšlela se nad jejich dovedností malá sedmiletá Lucinka. Nejvíce asi děti, ale i dospělé bavili dravci. Se svými chráněnci přijela do Zlína chovatelka handicapovaných dravců ze záchranné stanice Hošťálková Kamila Křupalová.

„Jsou to trvale handicapovaní ptáci, jsou takoví expoziční, jezdíme s nimi pravidelně na tyto akce. Proto jsou na lidi zvyklí. Zájemci si je mohou také pohladit, nebo vzít na ruku," vysvětlila chovatelka a ochránkyně zvířat Kamila Křupalová.

K podzimnímu počasí i atmosféře patří i jablečná šťáva a tu si zájemci mohli na Dni stromů sami namoštovat a ochutnat ji. Děti zase poznávaly rostliny, dřevo, ale i zvířata, u každého stanoviště v parku postávaly i se svými učitelkami.

„Byli jsme tady už vloni a moc se nám akce líbila. Proto, když přišlo pozvání neváhali jsme. Nejvíc nás sem táhli dravci a jsou opravdu překrásní, děti byly nadšené, navíc si odnesly stromečky, které si samy zasadily, " pochválila akci učitelka mateřské školky na Vyhlídce Lenka Neubauerová.

„Den stromů pořádáme, aby se malí i velcí dozvěděli více informací o přírodě. Letos jsme rádi, že jsme jim při této příležitosti mohli ukázat i dravce z Hošťálkové," uvedl za zlínský magistrát mluvčí Zdeněk Dvořák. Podle něj šlo nejen o zábavnou, ale i poučnou akci, která vytváří vztah občanů k přírodě.