„Program čeká návštěvníky po celý den v areálu Svit. Jedním z center dění bude Baťův mrakodrap, sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje. Během dne se tu návštěvníci mohou svézt legendární pojízdnou Baťovou pracovnou nebo se podívat do 16. patra na terasu s vyhlídkou na Zlín, kde bude otevřena kavárna a speciálně pro tuto akci nainstalovaný hvězdářský dalekohled,“ zve Soňa Ličková mluvčí Zlínského kraje.

Hlavní program se bude odehrávat na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU. Okolí bude tradičně patřit stánkům krajských organizací a lokálních producentů.

Šlapání hroznů.
Kam o víkendu? Na Svatojánské slavnosti nebo ochutnejte rybí mořské a plody

V areálu bude připravena zábava také pro děti. Těšit se mohou na dopravní hřiště, hry, vyzkoušet si tradiční řemesla, projet se v kočáře taženém koňmi a nebude chybět ani oblíbená technika záchranářů a hasičů. Letošní novinkou bude lidský stolní fotbálek.

„Den Zlínského kraje se poprvé konal v roce 2010 a já jsem rád, že si tuto jedinečnou akci stále držíme a pokaždé její laťku zvedneme o kus výš. Program bude bavit celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, ochutnávku regionálních potravin a opět bude něco i pro sportovce. Akci jsme totiž spojili se závody horských kol Zlínská 50 a k tomu si už podruhé zaběháme na počest Emila Zátopka a připomeneme si tak sto let od jeho narození,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Celodenní program včetně koncertů je zdarma a zdarma je zajištěna také doprava vlakem a autobusem z Uherského Hradiště, Valašského Meziříčí, Kroměříže, Vsetína, Uherského Brodu a Lípy.

Během akce bude v areálu Svitu omezena doprava. Uzavřeny budou v čase od 9 do 18 hodin ulice Vavrečkova, Desátá, Dvacátá a Šedesátá.