Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na pár minut v roli podezřelé zlodějky

Zlín – Nedávno jsem se na pár minut ocitla v roli možného zloděje. A nebylo to vůbec nic příjemného. Asi se něco podobného nestalo jenom mně, ale i tak ta zkušenost není moc milá, když na vás hledí desítky párů očí a v hlavě zřejmě každému blesklo: Ona něco ukradla!

25.3.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

(Ne)oficiální blog redaktorů Zlínského deníku

Před několika dny jsem byla v jednom supermarketu na nákupu. A protože jsem si pustila do uší muziku, abych tam ten blázinec nějak přežila, tak jsem absolutně nepostřehla, že když jsem prošla bezpečnostní bránou, začala pískat.Ve chvíli už mě doběhl sekuriťák a ukazoval mi průkaz. Vůbec jsem zprvu nechápala, co po mně chce, až mě upozornil na to, že s mým nákupem asi nebude něco v pořádku.

V první řadě jsem si od pokladny nevzala lístek od zaplacení. Pán mi proto hlídal vozík s nákupem a já šla poprosit pokladní, aby mi ten lístek našla mezi haldou ostatních v koši. Naštěstí byla velmi ochotná a dala mi jej. Pak začalo prohlížení obsahu mé tašky.

Abych nezapomněla, když jsem se s tím lístkem vracela od pokladny, tak jsem část nákupu měla i v kabelce. A rám zůstal potichu. Tak jsem poslušně a ochotně vytahovala z tašky věci a ukazovala mu lístek od pokladny, že vše sedí. „A co v kabelce? Nemáte tam nějakou kosmetiku? Stává se, že tam může být nějaká chyba a pípá to,“ ptal se mě pán.

Byť jsem jej upozornila na fakt, že když jsem se vracela od pokladny, tak byl rám zticha, tak jsem mu ukázala i obsah kabelky. Kosmetiku jsem tam měla. Ale vlastní a použitou.Takže pán sekuriťák opět vzal vozík a projel s ním rám. A opět pískání a opět se desítky párů očí soustředily na mě. To už jsem ale sama začala ztrácet trpělivost. Pak opět projel rámem kabelku a dokonce i nákupní tašku. A bylo ticho.

V tu chvíli mě napadlo, jestli tak náhodou nebude spíš chyba ve vozíku. A taky že byla. Prázdný vozík a rám se mohl zbláznit. A desítky očí zase upřely pohled na mě. Pak se na to přišlo. Na madlo vozíku totiž nějaký „inteligent“ nalepil bezpečnostní nálepku. Takový ten bílý nenápadný čtvereček. A možná zrovna od nějakého ukradeného zboží.

Pán se mi několikrát omluvil a já mu s úsměvem na tváři řekla, že to chápu, že jen dělá svou práci. A musím říct, že se choval celou dobu velice slušně. I když v něm asi ten červík pochybnosti nad mou nevinou někde hlodal do poslední chvíle.Ti lidé, co tam v tu chvíli byli, si možná cestou domů říkali, zase někoho chytli. A možná je ani nenapadlo, že to celé byl jenom jeden velký omyl.

Takže pro příště, Zlíňáci. Jestli se nechcete uvrhnout na pár minut do ostudy, tak se raději dopředu podívejte na madlo vozíku, jestli tam zas náhodou není nastražená papírová past.

Autor: Šárka Šarmanová

25.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení