„Ne každý, kdo slyší plakat u sousedů dítě, zastaví, a jde se podívat proč tomu tak je. Desetiletý Mikuláš z Bystřice pod Hostýnem to udělal a zachránil tak život mamince Mirka, jež stál nad maminkou, která upadla do bezvědomí. Mikuláš, aniž by sháněl pomoc kohokoliv jiného, zavolal na linku 155 a pak vše dostalo rychlý spád. Pokud by tak neučinil, mohly být následky fatální. Mikuláš může být vzorem pro všechny své vrstevníky. Jeho rodiče na něj mohou být velmi hrdí,“ ocenil statečný čin Jiří Čunek.

Na událost hejtmana upozornila Irena Žáková, která pracuje jako externí lékařka pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje – oblast Kroměříž.

„Pracuji pro záchrannou službu již 17 let a za celou dobu své práce jsem se s takto silným a emotivním zážitkem nesetkala. Starší z chlapců dokázal velice přesně popsat danou situaci a navést záchranáře na místo zásahu. Pacientka byla v hlubokém bezvědomí převezena do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde se po 24 hodinách intenzivní péče probrala k plnému vědomí. Svým statečným rozhodnutím zachránili chlapci ženě život,“ popsala dramatickou situaci Irena Žáková.

Krajský soud ve Zlíně. Ilustrační foto.
Za napadení místostarosty „Podkopky“ padl definitivní trest