Autorkou nejzajímavějšího díla je podle odborné poroty studentka třetího ročníku Lenka Čejková. „Vyrobila jsem dvě kabelky, jednu spíš klasičtější, druhou podobnou švestce,“ popsala Čejková. Inspiraci prý zpočátku ale neměla žádnou.

„Pořád jsem přemýšlela, co s materiálem. Usně byly totiž výrazné a barevné. Nebyla jsem na ně zvyklá, obvykle pracujeme s hovězinami a vepřovinami,“ vysvětlila. Kabelky nakonec tvořila spontánně. Jaký prvek ji momentálně napadl, ten aplikovala. „Ještě teď nemůžu uvěřit, že se tak líbily,“ usmála se Čejková.

O rok starší David Frkal pracoval s kůží, která při svém roztahování mění barvu. Jeho kabelka je jakoby kvádrem, který se uprostřed zužuje a barevně přechází z modré v černou. „Snažil jsem se využít možnosti materiálu. Jeho roztažení ale bylo vcelku náročné, používal jsem i kleště,“ prozradil. Jeho vlastním požadavkem však byl expresivní tvar, který osloví.

Druhačka Kateřina Kudrová obsadila s Frkalem společně druhé místo. „Vyrobila jsem módní pás a k němu botu. Pás sice není vůbec praktický, ale myslím, že je zajímavým doplňkem,“ domnívá se autorka.

Přečtěte si také:

Zlínské kabelky poputují do Hong Kongu