Na lepší časy se v případě této cesty, kterou uživatelé označují jako tankodrom, začalo blýskat poté, co ji do svého majetku získalo Uherské Hradiště. To ale trvalo nekonečných deset let. „Prodlevy zapříčinilo pátrání po vlastníkovi cesty a jednání s vlastníky pozemků, přes které stezka vede. Nakonec se podařilo zjistit, že cesta patří Letu, dnešnímu podniku Aircraft Industries. Tuto cestu jsme nakonec od podniku získali převodem za symbolických jeden tisíc korun,“ informoval na tiskové konferenci hradišťské radnice tamní místostarosta Stanislav Blaha.

O výhodné koupi však zástupci radnice nemohou hovořit. Cesta je totiž natolik poškozená, že se bez opravy, která bude stát několik milionů, neobejde. „Ihned, jakmile budou podepsány příslušné smlouvy o vlastnictví, budeme připravovat plány na rekonstrukci. V současné době nemáme náklady na rekonstrukci spočítány a není stanoven ani datum rekonstrukce,“ dodal Blaha.

Ten poznamenal, že převzetí cyklostezky radní vnímají jako službu občanům, a to i přesto, že cesta náleží spíše ke Kunovicím. Opak ale tvrdí místostarostka Kunovic Ivana Majíčková. „Ta cesta patří k Hradišti, přesto snahu zástupců tohoto města o změnu stavu cesty oceňujeme. V minulosti panovala dohoda, že my se postaráme o úsek, který opatří k našemu městu,“ poznamenala Majíčková.

Změna majitele cyklostezky je částečnou úlevou i pro zástupce Aircraft Industries. „Jsme rádi, že se o cyklostezku bude starat město Uherské Hradiště. Tu cestu využívají nejen zaměstnanci naší společnosti, ale i ostatní lidé z okolních obcí,“ poznamenala generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková.

Stavební dělníky u cyklostezky nedočkavě vyhlížejí zejména cyklisté, kteří si díky cyklostezce výrazně krátí cestu mezi oběma městy. „Doufám, že se věci nyní pohnou k lepšímu a konečně se dočkáme důsledné a rychlé opravy. Ten úsek je nebezpečný jak lidem, tak i technice. Díry jsou tam tak veliké, že do některých z nich lze bez problémů kolo postavit jako do stojanu,“ sdělil dlouholetý pracovník Letu a každodenní uživatel stezky Vojtěch Johaník.