Soutěž uspořádal časopis pro dětské domovy Zámeček. "Chceme, aby děti prožily spoustu zážitků, ale zároveň získaly znalosti a dovednosti, které se jim mohou v životě hodit," řekl jeden z pořadatelů Vladislav Sobol. Časopis pořádá podobnou akci již popáté, námět je ale vždy jiný. V minulých letech se autoři nechali inspirovat například vstupem České republiky do Evropské unie či olympijským úspěchem Aleše Valenty.

Velký úspěch v soutěži zaznamenal například dětský domov v Čeladné u Frýdku-Místku. Tamní děti zvítězily ve Vizovicích ve třech z celkem osmi kategorií. "Usilujeme mimo jiné o to, aby pobyt dětí v dětském domově byl smysluplný a zajímavý. Hra byla skvěle vymyšlena a dala dětem obrovskou možnost získat mnoho dovedností spontánní a hravou formou," řekl vychovatel domova v Čeladné Milan Zeťák.

Děti musely každý měsíc splnit dva úkoly. Ty nejlepší se pak probojovaly do vizovického finále. Domov v Čeladné měl na akci pět účastníků, tři z nich ve svých kategoriích zvítězili. Alex Jóni, Tomáš Kopečný i Josef Šiňák si soutěž pochvalovali. K úspěchu jim pomohlo i to, že se pravidelně věnují několika sportům. "Nejvíc se mi líbil běh v neprůstřelné vestě," poznamenal Jóni. Na organizaci soutěže se podílely i jednotlivé složky integrovaného záchranného systému.