V druhé polovině léta se mohou nejmenší těšit na nové hrací prvky na Slunečné na Jižních Svazích. „Hřiště bude mít skluzavku, schody, lanový žebřík i pružinové houpadlo ve tvaru želvy, na němž se budou moci houpat až čtyři děti současně, malý tyčový kolotoč a také domeček a dvě pískoviště,“ přiblížil náměstek primátorky Hynek Steska.

Hřiště má prý v plánu v budoucnu město také oplotit, aby neměli rodiče obavy, že jim děti vběhnou pod auto. „Na přání některých vysadíme také v areálu alespoň dva stromy, aby časem vytvořily na části dětského hřiště stín,“ dodal Steska.

Rekonstrukce hřiště na Slunečné vyjde přibližně na šest set tisíc korun. Dalších osm set tisíc pak hřiště na Družstevní, které má být dokončeno už během týdne. „Opravy tam byly složitější, protože hrací plocha je sevřená mezi třemi obytnými domy,“ vysvětlila Zuzana Pecharová z odboru městské zeleně, která má na starosti investice. Další rekonstrukce čekají potom hřiště v ulici Okružní a Budovatelská.

Je však podle Pecharové škoda, že jen co se hřiště opraví, okamžitě se stane terčem vandalů. „Za posledních pět měsíců jsme řešili například několik zničených plotů. Bohužel předpokládáme, že se o prázdninách tyto nešvary budou stupňovat,“ podotkla.