„Malenovický hrad jsme zvolili na přání pana režiséra a je to velká změna. Tento díl se měl točit v ateliéru, ale nakonec jsme to v rámci atraktivnosti zkusili tady a vyšlo to,“ sdělil producent Zdeněk Skaunic.

Reálný štáb tam natáčel štáb v podání herců, protože se hlavní hrdinové přimotali k filmování fiktivního snímku. Herečtí filmaři byli od těch skutečných k nerozeznání.

Třináctidílný seriál pojednává o pašování zvířat a o skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat.

„Je to projekt, který vrací do regionu tvorbu pro děti a mládež,“ sdělila výkonná ředitelka Filmové kanceláře Zlín Magdaléna Hladká.

Matěj Sedlák, Kateřina Vorlová a Milo Kennedy jsou tři děti ze Zlínska, které mají v seriálu hlavní roli.

„Ve Zlíně je to super, nemusím nikam daleko jezdit a znám místa, na kterých natáčíme,“ uvedl Matěj Sedlák.

Ostatní dětské role ztvární herci z Bratislavy, Trnavy či Nymburku.

Kromě prostředí malenovického hradu štáb během července natáčel také v jednom z typických baťovských půldomků v Lesní čtvrti, v areálu Svitu nebo na základní škole na Jižních Svazích.

„Baťovská architektura je moc cenná a je škoda, že to chátrá. Chtělo by to někoho šikovného, kdo by to zase vzal do ruky,“ okomentoval prostředí herec Jan Dolanský, který se po hradě pohyboval v policejní uniformě.

Téměř celý následující měsíc stráví štáb na Slovensku.

„Něco je lepší v Česku, něco u nás a změna prostředí vždycky potěší. Ale musím říct, že ve Zlíně jsme se cítili velmi dobře. Je to klidné město a všude nám vycházeli vstříc,“ uvedl režisér seriálu Juraj Nvota.

Na konci srpna se natáčení vrátí opět na Zlínsko. V této druhé etapě využijí například exteriéry Zoo Lešná. Hotový seriál bude Česká televize vysílat na Déčku na podzim příštího roku.

DAGMAR MATULÍKOVÁ