Cukrárny ve Zlínském kraji nabízejí minimálně po šesti příchutích, nejoblíbenější zůstává letošní léto vanilková a čokoládová

V uherskohradišťské cukrárně U Alenky si zákazníci mohou vybrat ze sedmi druhů ledové pochoutky. Ty se ale obměňují, takže celkově jich mají v nabídce patnáct. Podle majitelky Aleny Běhávkové se nejvíce prodává příchuť vanilka, čokoláda a citron, děti pak ocení šmoulovou. A které druhy si vybírají muži a které ženy? „Muži upřednostňují mléčné zmrzliny, zatímco ženy ovocné,“ sdělila Běhávková.

Se zvláštními požadavky zákazníků se zatím nesetkala. „Nikdo zatím nevyslovil žádné speciální přání. Jednu dobu jsme prodávali zmrzlinu skořicovou, ale byl o ní malý zájem,“ uvedla příklad Běhávková.

Právě skořicovou si chtěl koupit pán v Balkánské cukrárně u Saliho ve Valašském Meziříčí. Tam se mohou pochlubit šestnácti různými příchutěmi. „Ale právě skořicovou nemáme,“ vysvětlila cukrářka Nikola Vávrová. Mezi nejoblíbenější patří u Saliho vanilka a čokoláda. „Ženy si kupují spíše citrónovou, pro osvěžení. Muži zase vanilkovou,“ podotkla Vávrová.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

Dětem nejvíce zachutnala mína pinguina, což je smetanová zmrzlina s příchutí nugátu.

Ve zlínské kavárně Balkan Express čeká na milovníky ledového osvěžení šest druhů. „Samozřejmě máme klasiku – vanilka, čokoláda, jahoda. V současné době je velká poptávka i po příchuti mojito,“ uvedl majitel Jakub Severín.

I on tvrdí, že ženám chutnají více ovocné zmrzliny, zatímco muži si vybírají spíše mléčné.

Snad jako jediní ve Zlíně měli v nabídce i kopečkové dia zmrzliny. „Jednu dobu jsme je prodávali, ale bohužel je výrobce přestal vyrábět,“ upřesnil Severín. Dodal ovšem, že by jejich návrat určitě uvítal.

Podle něj je velký zájem také o kokosovou příchuť. „Tu si oblíbili všichni. Děti mají ale nejraději mojito, je to zřejmě kvůli její zelené barvě,“ upřesnil Severín.

Cukrárna a pekárna Roštění v Kroměříži se může pochlubit jedenácti variantami.

„Lidé si nejvíce kupují vanilku nebo čokoládu,“ uvedla majitelka Olga Dvořáková.

Děti nejvíce žádají jahodovou a také tutti frutti. „ Holky a kluci si vybírají většinou podle toho, jak je určitý druh barevný,“ řekla Dvořáková.

Ve zlínské cukrárně Dino si zákazníci mohou zvolit až patnáct možností, výběr je opravdu rozmanitý. „ Kromě vanilky a čokolády nabízíme také ovocné druhy,“vysvětlila spolumajitelka Hana Balajková.

V Dinu se prodává zmrzlina nejen takzvaná škrábaná, čímž místo kopečků obdrží zákaznící škrábance, ale i točená. Děti si většinou žádají příchutě žvýkačkové nebo čokoládové.

Při catteringových akcích, tedy na zásobování oslav a různých večírků pohoštěním, přidávají do zmrzliny alkohol. „ Jednou z ingrediencí je i sekt,“ uvedla Balajková.