„Naše budova se má začít v listopadu opravovat, a tak se přesouváme do náhradních prostor,“ vysvětlila zástupkyně ředitele zařízení Svatava Poláchová. O uplynulém víkendu už spaly děti v nových prostorách, které poskytlo město.

„Máme k dispozici městské sociální byty nedaleko kostela ve Zlínské ulici. Nejpotřebnější vybavení jsme už přestěhovali, část ale ještě navážíme,“ podotkla Poláchová.

Místní radnice jim podle ní vyšla maximálně vstříc. „Poskytli nám jednak právě uvolněné ubytování, které jinak funguje jako startovací byty pro mladé. Máme také k dispozici skladovací prostory na vybavení, které jsme s sebou z kapacitních důvodů vzít nemohli,“ doplnila.

Oprava domova by prý měla být hotová do konce června a stát bude asi třináct milionů korun, které bude hradit zřizovatel domova, Zlínský kraj.

„Rekonstrukce byla už nutná, protože se musí domov přizpůsobit novým právním předpisům, přestavět se musí například kuchyně a celkově musíme modernizovat vybavení interiéru. Některé kusy nábytku jsou totiž i čtyřicet let staré a už dosloužily,“ podotkla zástupkyně.

Domov je určen pro šestnáct dětí, které žijí ve dvou rodinných skupinách.