Společný slavnostní koncert se koná v sobotu 4. května v 19 hodin v Kongresovém centru Zlín.

Do projektu je zapojeno 65 žáků a 25 filharmoniků.

„Návštěvník před sebou bude mít těleso složené z profesionálních muzikantů, kteří jsou ostřílení, vystudovaní v daném oboru, a dětí, které tímto směrem teprve kráčejí. Energie zkušeného hráče a nadšeného studenta se spojí v něco, co posluchač musí stoprocentně vnímat. Je to něco výjimečného, to se neodehrává na běžném abonentním koncertě,“ uvedl Robert Kružík dirigent hudebního tělesa.

Městské divadlo ve Zlíně
Divadelní festival ve Zlíně uvede adaptaci Bílé vody, téma zneužívaní i pohádky

V současné chvíli mají mladí hudebníci za sebou náročnou individuální příprava na zuškách i několik společných zkoušek s filharmoniky.

„Tento projekt je natolik intenzivním propojením teorie s praxí, že může mít zásadní vliv na směrování i smýšlení zapojených dětí a nejen jich. Výchovné koncerty zdaleka nemohou tak zásadně vstoupit do života mladé generace, ale i jejich spolužáků či rodin. Je to velice intenzivní a nepřenosná zkušenost,” doplňuje ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.

Program třetího ročníku nabídne průřez tvorbou světových autorů, důraz také klade na českou hudbu, ale i moravskou muzikalitu a vztah k folkloru skrze skladbu Jiřího Pavlici. Koncert dá vyniknout třem sólistům ze zušek ve Zlínském kraji.

„Jsou to výjimeční mladí lidé, vítězové řady soutěží na národních i mezinárodních úrovních - klavíristka Julie Poláková, houslista Matouš Pospíchal a akordeonistka Julie Vajdáková,“ vyjmenovala ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.