„Interaktivní výstava se koná již potřetí a opět umožní návštěvníkům zažít svět dinosaurů vícero smysly, tedy nejen je vidět, ale i slyšet, a na některé si i vylézt nebo jimi prolézt,“ přiblížila tisková mluvčí Zlatého jablka Kateřina Martykánová.

Pohyblivé exponáty jsou od prvního červencového dne umístěny ve všech čtyřech podlažích prodejní galerie a dokreslují prehistorickou dobu autentickými výkřiky.

„Téma dinosaurů je pro děti velmi atraktivní a proto jsme se rozhodli zpestřit úvod prázdnin právě touto expozicí,“ vysvětlil ředitel obchodního a zábavního centra Zlaté jablko Jiří Kratochvíl.

„Kromě výstavy jednotlivých dinosaurů otevíráme i speciální dinokoutek ve druhém poschodí, kde je archeologické naleziště, dinosauří houpadlo, kreativní dílničky a relax zóna pro rodiče,“ doplnil.

Součástí expozice jsou také workshopy a besedy o dinosaurech.

„Moc se nám tady líbí, ale trochu se i bojíme,“ špitnul v sobotu Jakub Sívek, který si se svým kamarádem prohlížel dinosaury raději zpovzdálí. „Jak se hýbou a křičí, tak působí hodně věrohodně,“ zastal se hochů Miroslav Sívek a nadšeně si velikány fotil.

Interaktivní výstava dinosaurů je otevřena zdarma až do 23. července po celou provozní dobu obchodního centra.

Marcela Kaniová