„Bála jsem se, že neobsadíme všechny tábory, ale jsem mile překvapena. Je možné, že rodiče sami sebe na dovolené ošidí, ale dětem zábavu dopřejí,“ poznamenala například ředitelka slavičínského domu dětí a mládeže Zdenka Odehnalová. To, že krize spíše prospívá zájmu o tábory, které mohou znamenat levnější alternativu dovolené, naznačuje také ředitelka zlínského DDM Astra Ivana Vladíková. „Určitě jsme loni neměli už během května tolik zájemců jako letos,“ řekla potěšeně.

Někde zaznamenávají velký zájem, přestože nabídli více táborů. „Letos jsme udělali o pět táborů navíc. S jejich obsazením není problém, i když jsme se toho obávali. Máme tak devět příměstských a sedm pobytových. Kromě dvou, kam se další zájemci hlásí, jsou už všechny plné,“ přiblížila mluvčí otrokovického Domu dětí a mládeže Sluníčko Helena Dolinová.

Spokojený se zájmem dětí i rodičů může být i Jan Filipčík, který organizuje tento typ akcí za zlínské Centrum volnočasových aktivit CVAK. „Daří se nám plnit čtyři nové příměstské tábory. O něco horší je to u dražšího pobytového, kdy jsme vloni touto dobou měli už plno z pětaosmdesáti procent. Teď zatím jen z půlky,“ nastínil.

A co vy, posíláte své děti na tábory? Diskutujte a hlasujte v anketě, vaše názory nás zajímají.

Rodiče v tomto případě prý poněkud váhají. „Myslím, že někteří stále čekají, zda jim přispěje na případný pobyt dítěte zaměstnavatel,“ míní Filipčík.
Stejný zájem jako vloni zatím pociťuje vedoucí rekreačního střediska Elseremo na Ploštině nedaleko Valašských Klobouk Jindřiška Bosáková. „Děláme turnusy přes celé prázdniny a plní se jako v minulém roce. Tak uvidíme, jak to půjde dál,“ přemítá Bosáková.

Ceny táborů se podle různých pořadatelů liší. Pět dnů příměstského tábora stojí obvykle několik set korun, čtrnáctidenní pobyty pak od dvou a půl tisíce až po více než čtyři tisíce korun.