Rodina nemocné dívky věří, že díky klipu se zvedne vlna solidarity.

Ti všichni se vydali na pomoc vážně nemocné třináctileté Mariance Vaněčkové a obsadili ji do hlavní role klipu nové písně V náručí.

Ve středu ho v kulturním domě v obci Jarcová, kde natáčeli hlavní scény příběhu, představili veřejnosti. Kmotrem se stal slavný český zpěvák Petr Kolář.

Příběh o mladé bojovnici Mariance, jejích snech a o lásce je věnovaný všem, kteří sní svůj sen o zdraví. Hlavní protagonistka nový klip do poslední chvíle neviděla.

„Rodiče dětem taky neukazují dárky den před Vánoci, ne?“ komentoval překvapení pro Marianku scenárista.

A po premiéře nezůstalo jedno oko suché. „Bylo to úžasné,“ připustila po zhlédnutí klipu hlavní hrdinka se slzami v očích.

Česká parkourová reprezentace ve Francii
Zlínští parkouristi dovezli ze světového poháru stříbro

„Díky klipu si prožila svůj vysněný příběh o uzdravení,“ sdělila maminka Marianky Marie Vaněčková, která si v klipu zahrála také. „Některé scény mě dojímaly k slzám,“ připustila.

Text písně se jí velice dotýkal, krásný příběh vháněl slzy do očí. „Nebyla jsem ani schopná přečíst scénář nahlas,“ uvedla.

A tak scény, kde hrají společně, raději ani nepředchystávaly.

„Především něžné pohlaví se jen stěží brání slzám dojetí. A přesně takový klip jsme chtěli mít. Myslím, že se povedl skvěle,“ připustil kytarista skupiny STRAM Vojtěch Kocůrek.

„BYLA JSEM NA PÓDIU A PAK PŘIŠEL TEN KLUK…“

„Zaujalo mě, že se scény točily různě na přeskáčku,“ komentovala natáčení Marianka.

Uvedla, že si ho ale náramně užila.

„Scény byly zakreslené jako obrazy na papíře a pan režisér mi vždy trpělivě vysvětloval, jak se v té konkrétní situaci zachovat a kam se mám třeba dívat,“ vyprávěla malá slečna.

Nejnáročnější pro ni bylo převlékat se v autě. „To byla taková bojovka,“ smála se.

Nejkrásnější chvíle jí prý zůstanou v srdci po celý život. „Byla jsem v rámci příběhu na pódiu a lidé při koncertě začali křičet moje jméno. A pak se rozestoupili a tam stál ten hezký kluk. To bylo nejvíc,“ vyprávěla dojatě.

Každý, kdo videoklip uvidí, sám ucítí tu sílu příběhu jedné z mnoha holek, která také touží po přátelství a lásce. Doteď na natáčení s radostí vzpomíná a moc si přeje dál herectví zkoušet.

„Mým velkým přáním odjakživa je zahrát si v seriálu Ordinace v růžové zahradě,“ přiznala Marianka, která ráda rodinné seriály sleduje a dokonce sama zkouší filmovat, natáčet a stříhat.

KLIP MÁ OTEVŘÍT OČI A SRDCE LIDÍ

S maminkou věří, že nastartovaly vlnu solidarity, pomoci a porozumění takovým nemocným dětem, mladým, ale i dospělým.

„Věřím, že jsme taková první světla, která všem zdravým lidem posvítí na ty, kteří se bez pomoci, lásky a přátelství zdravých lidí prostě neobejdou. Snad píseň a videoklip V náručí otevře oči a srdce. Každý z nás totiž někdy potřebuje pomoc, radu, záchranný kruh anebo jenom spočinout v náruči blízkého člověka,“ uzavřela Marianka.

Výstava Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného, Zlínský zámek
TIP DENÍKU: Krásné ženy obsadily zlínský zámek. Podívejte se

A že nechtějí jen brát, ale také dávají, když můžou, dokazují svými aktivitami. Jen za minulý týden podpořily Černé koně a IVF reprodukční kliniku a tento týden zase děti ve Štípě a v otrokovické NADĚJI.

„Máma totiž říká, pomáhej, jak můžeš, protože každý jednou může pak pomoci tobě,“ dodala hvězda videoklipu k písni V náručí.

„Děkuji autorovi scénáře Radomíru Dolanskému a kameramanovi a režisérovi v jedné osobě Jiřímu Novotnému. A samozřejmě naší mladé hrdince Mariance Vaněčkové, pro kterou jsme to vlastně všechno dělali,“ poděkoval Vojtěch Kocůrek.

NEUVĚŘITELNĚ SILNÉ HOLKY

„Klip je perfektně vypracovaný, udělali jsme všichni obrovský kus práce. Obrečela jsem ho i po druhém vysílání. Obrovský dík za to, že jsem mohla poznat jednu z největších bojovnic, které jsem kdy potkala. Jste, holky, neuvěřitelně silné. Lidé by si z vás měli vzít příklad,“ svěřila se Veronika Hnátková.

Lidé z komparzu z obcí Oznice, Bystřička, Huslenky a dalších se složili na dárek pro Marianku. Přála si jet do Disneylandu. Tak hurá na cestu.

„Dárek má udělat radost. Marianka nemůže v jednom kuse myslet na těžkou nemoc,“ říkají všichni ti, kteří se snaží děvčátku pomoci.

Ruda v nemocnici s bráškou Tondou
Když se běžné věci stanou pro rodinu nepřítelem