Na rekonstrukci velkokapacitního domu využije zlínská radnice jako vlastník bytů finance z Fondu rozvoje bydlení. „Cenu budeme znát až z výběrového řízení. Předpokládáme však, že se bude jednat řádově o desítky milionů korun,“ upřesnil náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Milena Bradáčová, která žije v dvoupokojovém bytě druhého segmentu už šestadvacátým rokem, se na nová okna i balkony velmi těší. „Už to mělo být udělané dávno. Do bytu hrozně táhne. Sice mám u oken i balkonu deky, ale stejně dovnitř strašně profukuje,“ poznamenala obyvatelka.

Co se týče balkonů, ty prý vydávají někdy takový rámus, že se ani nedá spát. „Je to hrozné. Jeden pán z domu už dokonce uvažoval, že by si to nechal na vlastní náklady opravit sám,“ dodala Bradáčová.

Stejný názor má i Lucie Machů, která se před nedávnem z bytového domu po pěti letech odstěhovala jinam. „Bydlela jsem tam v takzvaném startovacím bytě, ale je to tam v dezolátním stavu. Okna špatně utěsněná, a když jsem vyšla na balkón, tak na mě padala omítka. Uvolněné plechy tam pěkně mlátily,“ potvrdila Machů.

Naopak Leopold Horna, který v domě žije, se domnívá, že investice radnice budou vyhozené peníze. „Měli by šetřit. Já osobně nepociťuji žádné problémy, je to tady perfektní. Okna jsou dobrá a balkony se opravovaly před dvěmi lety,“ tvrdí Horna.