Úkol zněl jasně. Co nejrychleji doběhnout se žebříkem ke věži a co nejrychleji po něm vyšplhat do jedenácti metrů. Soutěžícím podmínky poněkud ztížilo deštivé počasí, přesto se některým podařilo zdolat věž těsně za hranici čtrnácti sekund. To se povedlo i loňskému vítězi hasiči z Moravskoslzského kraje Karlu Rylovi, který věž zdolal za 14,08 sekund.

Svůj loňský rekord Zlínské věže, který je 14,01 ale nepřekonal. Nejlépe umístěným hasičem Zlínského kraje se stal Pavel Abrhám, u něhož se měřič zastavil na 16,31 sekundách.

„Je to pro mě adrenalin. Sportu jsem se věnoval od dětství. Pak jsem toho na chvíli nechal a znovu se mu začal aktivně věnovat, jak jsem nastoupil k hasičům,“ sdělil závodník. Jeho taktika prý spočívá hlavně v rozvaze a psychice. „Hodně rozhodují i vrozené dispozice a také trénink. Já se mu věnuji tak pětkrát týdně,“ vysvětlil ještě Abrhám.

Vypracovaná těla záchranářů přišlo obdivovat i několik mladých dívek ze Zlína. „Nemáme tu žádného známého, ale hasiči se nám líbí, tak jsme se prostě přišly s kámoškami na ně podívat,“ pousmála se sedmnáctiletá Hana Horáková.

Zlínská věž je součásti Ligy České republiky ve výstupu na věž. Velké finále se každý rok koná v jiném městě, ale za dva roky připadne na Uherské Hradiště.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.