Zdroj: DeníkMnozí z majitelů zařízení z tohoto segmentu služeb má navíc náklady za prostředky a ochranné pomůcky kvůli zvýšené bezinfekčnosti. Současná doba tak není jednoduchá ani pro ně. A i když zdražovat nechtějí, někde museli. Dodavatelé materiálů a přípravků jim totiž zvedli ceny, a to až o 15 procent.

Například Daniela Herzogová, spolumajitelka kosmetického Studia M&D ve Zlíně.

„Ceny jsme s kolegyní musely zvednout, protože nám je zdražili naši dodavatelé kosmetických přípravků,“ vysvětlila.

Podle ní jim také covidová pandemie ubrala zákaznice. Po otevření salónu v květnu se k nám všechny nevrátily,“ posteskla si Daniela Herzogová. Na nové zvýšené opatření a povinnost požadovat po klientkách bezinfekčnost, jsou však zde dobře připraveni.

„Pokud není zákaznice očkovaná nebo nemá potvrzení o testu, máme tady vyhrazenu místnost, kde se mohou samotestovat. Tak, aby nebyly při tom ve styku s ostatními zákaznicemi,“ přiblížila spolumajitelka kosmetického studia.

Vizualizace silničního napojení průmyslové zóny Zlín – východ a parkoviště P+R Zlín – Příluky
Stavba napojení zóny Zlín-východ začala, takto má vypadat

Chtějí si klientelu udržet

„Musíme si naše zákaznice hýčkat,“ usmála se Daniela Herzogová.

Kde musí zdražit, je i ve zlínském kosmetickém Salonu Tip Top. Deníku to potvrdila majitelka salonu Hana Szlaurová. Podle ní salon přišel v poslední době kvůli novým opatřením o zákazníky.

„Musíme zdražit, máme úbytek zákazníků zhruba deset procent, obzvláště teď, když se musí testovat za peníze, tak jich trochu ubylo, tak 10 až 15 procent. Navíc se zvedají ceny za energie, také ceny materiálů od dodavatelů, musíme také nakupovat desinfekční prostředky a ochranné pomůcky, to vše se musí do ceny promítnout,“ vysvětlila majitelka salonu s tím, že částky za služby přesto markantně zvedat u nich nechtějí.

„Chceme si naši klientelu udržet. Služby zkrátka dostaly největší zásah covidovou pandemií,“ připomněla Hana Szlaurová.

Se zvyšováním cen pro zákazníky vyčkává i kadeřnice Věra Dedková ze Zlína.

„Uvidíme, ale mám obavy, že zdražovat budeme muset, podražily nám materiály, navíc nevíme, jak to bude s cenou energií po nové roce. Zatím tak nevíme, o jaké částky celkem se nám zvýší vstupy,“ zmínila.

Ve Zlíně, v prostorách Khmérských masáží, zaduněla v úterý krátce po půl jedné odpoledne exploze.
Výbuch na náměstí ve Zlíně poničil masážní salon, dva policisté se přiotrávili

Zákazníků ubylo

I zde podle Věry Dedkové kvůli covidové pandemii ubyli zákazníci.

„V době lockdownu se víc naučili ošetřovat si vlasy, zastřihnout konečky nebo nabarvit,“ vysvětlila kadeřnice. I zde zákazníci musí prokázat bezinfekčnost, v opačném případě mají i zde pro ně připraveny samotesty.

Ty si, pokud nemají potvrzení, musí udělat i v Salonu Fashion ve Zlíně. „My bezinfekčnost kontrolujeme již od května, kdy jsme po covidové pauze znovu otevřeli,“ připomněla majitelka zařízení Lenka Černá. Se zdražováním podle ní zde zatím vyčkávají.

„Ještě nevíme, uvidíme po novém roce, jaké budou ceny materiálů a také například to, jaké budou faktury za energie,“ doplnila Lenka Černá.

„Byla jsem moc ráda, když se kadeřnictví a kosmetická studia otevřely, rozhodně moje vlasy potřebovaly zásah odborníků. I když vím, že si budu muset za tyto služby připlatit, tak je budu nadále využívat,“ ubezpečila například zákaznice Martina Řeháková ze Zlína z kadeřnického křesla u Věry Dedkové.