Nová provozovna by měla vyrůst na stávající zelené ploše mezi parkovištěm a příjezdovou cestou k supermarketu Tesco. Smlouvu o realizaci stavby nové pobočky Burger Kingu už na svém zasedání schválili kroměřížští radní.

McDonald’s staví svou první provozovnu na Slovácku. V obchodní zóně v Kunovicích
McDonald’s staví první provozovnu na Slovácku. V obchodní zóně v Kunovicích

„Jedná se o aktivitu soukromého subjektu, který město požádal o souhlas s vedením vodovodní přípojky přes pozemek města Kroměříže. Rada postupovala stejně, jako postupuje například při povolování přípojek k novostavbám rodinných domů. Nebyl žádný důvod stavbě bránit,“ uvedl na dotaz Deníku starosta Kroměříže Tomáš Opatrný.

Mladí si řetězec v Kroměříži přejí

„Co se samotného záměru týče, z veřejných setkání se zástupci mladší generace vyplývá, že jim tento typ restaurace v Kroměříži chybí. Vždy se ale jedná o záměry privátního sektoru, nikoliv města,“ dodal starosta.

Na Kroměřížsku jezdí nové nízkopodlažní autobusy.
Na Kroměřížsku jezdí nové nízkopodlažní autobusy

Nové restaurace by se Kroměřížané měli dočkat nejspíš v roce 2025.

Bude první ve Zlínském kraji

„Restaurace Burger King v Kroměříži je v tuto chvíli ve stádiu projektování a podpisu smluv, konkrétní data tedy bohužel nemáme k dispozici. Prozatím odhadujeme jen to, že se bude otevírat v průběhu roku 2025,“ informoval marketingový manažer Burger Kingu Filip Vostrý.

Autobusová točna ve Vážanech se promění v ostrůvek zeleně.
Autobusovou točnu ve Vážanech čeká proměna, nevzhlednou zeleň nahradí nová

Burger King je americký řetězec provozoven rychlého občerstvení, který nabízí především hamburgery, hranolky a chlazené nápoje.

První restaurace v Česku byla otevřena 25. listopadu 2008 v nákupním centru Metropole Zličín v Praze. Nová restaurace v Kroměříži bude první provozovnou tohoto řetězce ve Zlínském kraji. Nejbližší pobočky má aktuálně v Brně a Olomouci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stavba dlouho očekávané okružní křižovatky v Holešově

Zdroj: Dominik Pohludka