Parkovací místa i snazší přístup pro pěší řeší obyvatelé Družstevní ulice v Luhačovicích. Situace je ale komplikovaná.

„Je to opravdu hrozné, spousta aut, není možné zaparkovat a někdy tudy vůbec projet," postěžovala si Monika Zlámalová, která bydlí v Luhačovicích.

„Sídliště se postavilo už dávno, od té doby má každá rodina minimálně jedno auto, některé mají auta tři. To se sem pak vůbec nedá zajet," popsala situaci.

„Navíc to tady musíme složitě obcházet a určitě by bylo dobré, aby se konečně vybudovala i slibovaná lávka přes vodu," zmínila obyvatelka ulice Družstevní.

Kde je problém? Dlouholeté snahy o lepší přístup obyvatel sídliště k parkovišti i supermarketu blokuje majitelka části pozemku. Stavba lávky se tak kvůli několika metrům pozemku nedaří uskutečnit.

„Město se snažilo najít řešení, bohužel bez úspěchu," sdělil Deníku místostarosta Roman Lebloch. Lávka, která by usnadnila a výrazně zkrátila cestu místním, zřejmě nebude. „Dotyčná majitelka pozemku nám nepovolí, abychom tam udělali chodník," vysvětlil místostarosta Lebloch.

Město proto upustilo od původního plánu a chystá se investovat do rekonstrukce mostu, který je opodál. I ten spojuje ulici Družstevní s hlavní třídou směrem k Penny marketu.

„Napneme síly k rekonstrukci mostu, který je zúžený a chybí na něm chodník. Pokud se záměr podaří, na mostě by vznikl pás pro pěší," popsal místostarosta.

Počká-li město na dotaci, a bude-li, v roce 2018 by se mohli místní spojnice dočkat. V plánu je také rozšíření parkovacíh míst. Kdy nebo kde, je však zatím nejasné.

MARCELA KANIOVÁ