Výstraha extrémně silných bouřek platí od nedělních 11.30 až do 22 hodin. Týká se Zlínského kraje, oblastí Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště a Uherský Brod.

Velmi silné bouřky se očekávají v Bystřici pod Hostýnem, Holešově, Luhačovicích, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Zlíně.

Vysoká pravděpodobnost výskytu silných bouřek se očekává na Rožnovsku, Valašskomeziříčsku a Vsetínsku.

Lokálně se očekává přívalový déšť s intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo i jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.

Čekají se škody na majetku

Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami.

ČHMÚ poukazuje na nutnost zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Doporučuje se nevyjíždět, v případě nutnosti jízdy snížit rychlost a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Na vysokou pravděpodobnost povodňové pohotovosti upozorňuje ČHMÚ v Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí a Vsetíně.

Povodňová bdělost platí pro Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Luhačovice, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Vizovice a Zlín.

Obojí platí do šesté hodiny ranní.