Významnou položkou na seznamu projektů pro získání dotací je zakoupení čtyř vlakových souprav pro regionální tratě Vizovice - Zlín - Hulín - Kroměříž a Kojetín - Kroměříž - Valašské Meziříčí.

Výše dotace na tuto modernizaci činí 136 milionů korun. První soupravy vyjedou na trať přibližně v polovině roku 2012. Také statutární město Zlín je na seznamu příjemců schválených dotací a může získat téměř 31,5 milionu korun pro preferenci a plošnou koordinaci městské hromadné dopravy ve Zlíně.

Zlínský kraj žádá o dotaci na komplexní odbavovací, řídící a informační systém veřejné dopravy ve Zlínském kraji. Částka, kterou schválil výbor regionální rady, činí přes 98,5 milionu korun.

Největší poptávka byla po projektech na podporu fyzické revitalizace veřejných ploch na venkově. Z 85 projektů jich však bylo kvůli omezeným financím podpořeno pouze devatenáct. V okrese Zlín se to týká revitalizace náměstí Míru ve Fryštáku (9,9 milionu), revitalizace parku v ulici Sokolská v Tlumačově (8,56 milionu) a revitalizace centra obce v Dolní Lhotě (2,67 milionu).

„V tuto chvíli mají žadatelé schválen pouze příslib dotace. Podmínkou je dopracování zbývající části projektové dokumentace neboli takzvaná druhá etapa administrace projektů. Pokud tak učiní, nic nebrání tomu, aby byl projekt definitivně schválen a s žadatelem podepsána smlouva o poskytnutí dotace,“ sdělila mluvčí Úřadu regionální rady Renata Škrobálková.

Vyhrajte vstupenky na Hudečkovy koncerty

Vyhrajte 2 vstupenky poskytnuté pořadateli na jeden ze sedmi koncertů.

Více informací o koncertech a soutěži zde!