A i když ráz počasí ve Zlínském kraji nevypovídal o tom, že by se tento týden měla vrátit zima a sněžení, předpovědi meteorologů se vyplnily.

Proto by se měli mít na pozoru zejména řidiči na svých cestách a přizpůsobit jízdu s vozidlem aktuálním povětrnostním podmínkám.

„Držte si klobouky a pokud řídíte, buďte ve střehu! Bude převládat proměnlivá oblačnost – musíme počítat s četnými sněhovými přeháňkami, které budou výrazně snižovat dohlednost. I v nižších polohách se bude během odpoledne přechodně tvořit sněhová pokrývka. Na horách napadne od 10 do 15 cm sněhu. V kombinaci s čerstvým až silným západním větrem se budou od středních poloh tvořit sněhové jazyky, na horách závěje. Ojediněle se mohou vyskytnout i zimní bouřky,“ upozorňuje aktuálně i konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Zlínští hasiči odstraňovali strom ve Zlíně na ulici Nad Stráněmi, který spadl na chodník
VIDEO: Húlava se prohnala regionem. Takto ji poznáte

"Chumelenice se silným větrem má za následek několik popadaných stromů na chodníky a komunikace. Na nezbytně dlouhou dobu je nyní uzavřen jeden jízdní pruh na silnici E50 mezi obcí Střílky na Kroměřížsku a Buchlovicemi. Strom odstraňují hasiči ze stanice Morkovice-Slížany společně s dobrovolnou jednotkou z Koryčan.Zlínští hasiči zase odstraňovali strom ve Zlíně na ulici Nad Stráněmi, který spadl na chodník," popsala následky mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.