„Bylo by perfektní porazit i druhého divizního soupeře," zasnil se vedoucí týmu Jan Hnaníček. „Dál než na Brumov se nedíváme. Kdyby náhodou Karviná klopýtla, museli bychom jet do obce na Ostravsko. Proto tomu necháváme volný průběh," připomněl Hnaníček, že navíc druholigista musí porazit Vřesinu, která hraje I. B třídu.

Ovšem i Brumov by si rád pozval atraktivního soupeře. „Kdo porazí Slavičín, má sílu. Štítná má plno talentovaných kluků. Je to derby, navíc pohár, který má jiná specifika než soutěžní zápas. Bereme to zcela vážně," varoval protivníka. Otázka je, v jaké nastoupí sestavě. „Kdo bude moct, nastoupí. V Uherském Brodě i kluci ze širšího kádru jasně ukázali, že se s nimi musí počítat," připomněl Mičega výhru 3:2 nad nováčkem divize.

Štítná požádala Brumov o přeložení oficiálního termínu ze soboty na nedělní 17. hodinu. „Jsme dědina a v sobotu by nepřišlo tolik lidí, jelikož většina z nich ještě pracuje. Čekáme návštěvu kolem šesti set lidí, stejně jako proti Slavičínu," odhadl Hnaníček, který ještě očekává oboustranné hecování.

Super atraktivní bitvu si mohou vykopat také fotbalisté Kroměříže, které by v případě výhry nad Přerovem čekal Baník Ostrava. „Po sportovní stránce je to pro nás obrovské lákadlo. Po té organizační by nás však čekala spousta práce a příprav," vytušil trenér Roman Sklenář nájezd divokých ostravských rowdies.

„Jdeme jako do ostrého zápasu. Přerov má spoustu nových hráčů, kteří v přípravě bojují o své místo. Ale my se soustředíme na naše výkony, které ladíme podle vlastních představ," podotkl Sklenář, nově jmenovaný sportovní ředitel klubu, který také výrazně obměňuje kádr a mimo jiné lanaří opavského Václava Zapletala, naopak zkušené trio Klabal, Dobeš, Šilinger odchází do Rakouska.

Velká bitva by se odehrála také na zlínské Letné, kam by v případě zítřejší výhry v Mohelnici mohla dorazit pražská Sparta. „Osobně jej beru jako nulté kolo, ostrý start do soutěže. Proto nastoupíme už v sestavě, jež s největší pravděpodobností dostane důvěru o týden později na severu Čech," připustil Kalivoda.

Zlínský trenér si nepřipouští ani podcenění. Motivace uspět je totiž velká. V případě postupu a dalšího vítězství nad lepším z dvojice Tasovice – Prostějov by totiž na Letnou přijel víc než atraktivní soupeř, devatenáctinásobný vítěz národního poháru pražská Sparta! „Hrát proti našemu nejlepšímu celku se nepoštěstí každý den. Navíc tím potěšíme i naše fanoušky," ví Kalivoda.

Naopak bitvu „pouze" s druholigovou 1. HFK Olomouc si zítra mohou vykopat divizní fotbalisté Viktorie Otrokovice, kteří jedou na hřiště svého tradičního protivníka do Brna-Bystrce. „Je to pro nás obrovská výzva si proti 1. HFK Olomouc zahrát. Proto všichni hráči i já se těšíme a chceme vyhrát," vzkázal do moravské metropole kouč Marek Sedlák.

Nemůže však počítat s nejsilnější sestavou. Havarijní stav je pak v brance. Brankář Kašík má pořezanou nohu a je na dovolené a Juřík se omluvil z rodinných důvodů. Proto by měl dostat příležitost mladík Dobeš. „Je to vynucená změna. Ani u dalších kluků nejsou dotaženy administrativní úkony, ale je předpoklad, že by měli zůstat," doufá v setrvání fotbalistů, kteří jsou na Viktorce na hostování. „také Bystrc mění kádr a těžko říct, v jaké sestavě nastoupí. Pro oba soupeře to bude spíš oťuknutí před startem soutěže," tuší Sedlák.