„Již dříve jsem slíbil, že uděláme maximum k tomu, aby se vleky rozjely již v nadcházející zimní sezóně. Plánujeme sice postupnou modernizaci celého areálu, ale prioritou pro nás nyní je jeho opětovné zprovoznění. Areál musí znovu sloužit svému účelu, a to co nejrychleji. Není důvod k tomu, aby zájemci o lyžování a snowboarding čekali další rok,“ řekl Ivo Valenta, majitel skupiny SYNOT, která je investorem celé akce.

Bar Monako ve Zlíně zbourali.
V baru MONAKO ve Zlíně se prý hemžili mimozemšťani. Teď ho zbourali. Víme proč

Nová sněžná děla i chrliče

Areál bude disponovat novou technikou pro zasněžování. Pořízena jsou tak nová sněžná děla i chrliče. Nainstalován bude zcela nový odbavovací systém, dva dětské pásy pro začínající lyžaře a také osvětlení, nově v LED technologii pro komfortní večerní lyžování. Lyžařům bude k dispozici sjezdovka o délce cca 300 metrů a vlek. Chybět nebude ani malá sjezdovka pro děti.

Jak skupina SYNOT avizovala již dříve, areál nebude sloužit jen veřejnosti.

„Chceme, aby byla sjezdovka dostupná všem a zázemí zde našli nejen zájemci z řad veřejnosti, ale především školy od mateřských až po univerzitní či sportovní kluby a oddíly, a to jak místní, tak z okolních měst,“ přiblížil detaily projektu Ivo Valenta a dodal: „Postupně plánujeme areál otevřít k celoročnímu využití, kdy poslouží jako venkovní sportoviště, místo pro konání sportovních soustředění a soutěží, dětských táborů, společenských akcí, případně festivalů a podobně. Nyní se ale primárně soustředíme na rozjezd zimní sezóny. Lyžaři si to po několika letech strádání zaslouží.“

Ve čtvrtek 17. září se u frekventované křižovatky v centru Zlína motal podnapilý muž. Jeden z automobilů mu přejel přes nárt nohy.
Démon alkohol! Jednomu opilci přejelo auto nohu, další se rád po napití svléká