Mediálním partnerem akce byl Zlínský deník

Zájemci se setkali se s starožitnostmi, bižuterií, knihami, hodinkami, gramodeskami nebo keramikou. Výjimkou nebyly ani kabelky, obrazy, bytové doplňky, sportovní oblečení, hračky, kosmetika a retro věci. Na své si přišel skutečně každý, protože výběr byl opravdu široký.

„Bazar určitě proběhl dobře. Lidé jsou spokojení a dokonce jsem zaznamenala ohlas, že by mohl být častěji,“ uvedla pořadatelka Mirka Žaludková. Největší zájem byl o tašky s potiskem obrázků, které malovali děti ze základních škol, oblečení, keramiku či sklo. Populární byl prodej retro věcí. „Mladé slečny zde například nakoupily oblečení, kabelky a korálky. Věci, které byly moderní v 70. letech se dnes opět vrací módy,“ uvedla.

Návštěvníka Petra Pivoňku zujala především myšlenka a atmosféra místa. „ Je milé, že se tu sešlo tolik lidí. Dobročinnému bazaru přeji, aby měl úspěch a získal svou tradici,“ uvedl. Tu projektu přeje také ředitelka zlínské pobočky Naděje Kateřina Pivoňková. „Hrozně rádi bychom založili tradici dobročinných bazarů. Ve srování s obchody, kde se všichni pohybujeme se jedná o úplně jinou alternativu nakupování,“u­zavřela.

Výtěžek z bazaru bude rozdělen na nákup polohovacích postelí pro obyvatele Domu pokojného stáří Naděje a pořízení klimatizace do sociálně terapeutických dílen Naděje o.s., pobočky Zlín.