Zakoupené svazky z druhé ruky potěšili nové majitele a dvacet korun z každé prodané knihy putovalo na dobrou věc. Výtěžek pomůže starým, nemocným a opuštěným zvířatům na farmě Jarikhanda v Březůvkách u Zlína.

„Kromě této dobročinné stránky má nákup použitých knih i další výhody. Může být zážitkem spojeným s objevováním – často zde lze získat knihy, které v knihkupectvích už dávno nejsou k dostání. A roli tu hraje i udržitelnost, kdy pro jednoho nepotřebná kniha může pro jiného ještě znamenat radost i užitek,“ řekl k akci Jiří Kratochvíl, ředitel Zlatého jablka.

Azylová farma Jarikhanda je jedním z prvních azylů pro „hospodářská“ zvířata u nás. V Březůvkách u Zlína našly svůj domov nejen krávy, ale i koně, prasata, ovce, kozy, slepičky, kočky i psi. A další přibývají.

Finanční stránka provozu závisí hlavně na dobrovolnících a dárcích. Farma se řídí několika pravidly, například zde nekonzumují živočišné produkty, zvířata neprodávají ani nevykupují, na farmě zvířata dál nemnoží a azyl provozují v souladu s ekologickými principy.