Loňský ročník přilákal kolem 1500 návštěvníků a letos podle předsedy Spolku Jiřího Holíka to možná bude i více.

„Potěšilo nás příznivé i když trochu chladné počasí," poznamenal. Jiří Holík také prozradil, že letos se pořadatelé více zaměřili na děti.

„Připravili jsme pro děti program, například Dům dětí a mládeže zde má pro ně tvořivou dílnu a na hradě má také stánek ZŠ Lukov. Děti zde prodávají a vystavují své výrobky," sdělil Jiří Holík.

Uvedl také, že prostor pro vystavování a prodej svých výrobků zde dostala i občanská sdružení a chráněné dílny.

Děti z lukovské základky si akci pochvalovaly, vždyť to, že zde prodávaly své výrobky, bylo zásluhou jejich práce.

Z 80 kilo vážící dýně připravily vlastními silami dvacet litrů lahodné dýňové polévky a dýňové mufiny.

Ty voněly po vánocích a rozplývaly se na jazyku.

„Celý projekt je součástí projektu finanční gramotnosti dětí v naší škole. V pracovních výchovách a ve výtvarných výchovách děti vyrobí výrobky a potom se tady s nimi v terénu učí pracovat, prodávají je, nabízí. Vše je práce dětí a my jsme tady jen jako dozor, aby bylo vše v pořádku," vysvětlila ředitelka Základní školy Lukov Jolana Vlková.

Nejen výborné speciality lukovských školáků mohli návštěvníci v sobotu na hradě ochutnat.

Frgály, bramboráky, klobásy, cukrovinky, turecký med, sýry od těch „cizokrajných až po kozí. Také svařené víno, nebo punč.

Tak to a mnoho dalších lákadel bylo pro návštěvníky sobotní akce na hradu Lukov připraveno. Samozřejmě, že úsilí všech za to patřičně ocenili.

„Na Adventním jarmarku jsme poprvé a líbí se nám to. Jinak sem na výlety chodíme a známe to tady," prozradili manželé Šimarovi z Kostelce.

Za pravdu jim dala i další výletnice Marie Matulová, která sem dorazila rovnou s celou rodinou ze Lhotky.

„Až na tu zimu je to tady perfektní, koupili jsme si různé dobroty a až půjdeme domů, máme vyhlídnutý ten největší frgál," usmála se.