„Jeden z přihlášených nám bohužel onemocněl a jiný nedorazil. Ocenili bychom proto také další dva lidi, kteří by chtěli jet touto formou přispět ke zlepšení života tamních lidí. Pokud by ještě měl někdo zájem, do středy se lze přihlásit na samari@samari.cz,“ uvedla jednatelka sdružení Alena Rusová.

Práci ale podle ní bez problému zvládne i stávající výprava. Ta zamířila do Vinogradova, kde na ni čeká rekonstrukce sedmi místností kardiologického oddělení místní nemocnice.

„Elektro a vodoinstalaci včetně rozvodu kyslíku provedeme ve spolupráci s místními odborníky, malby, nátěry a položení podlahové krytiny však musí dobrovolníci zvládnout sami,“ sdělil předseda Samari a vedoucí brigády František Tomanec.

Účastníci pomáhají bezplatně, jen za jídlo a ubytování. Na cestu si museli však přispět. Na Ukrajině se rozhodla pomoci i dvaadvacetiletá studenka ze Zlína Martina Pucharová.

„Beru to jako výzvu a možnost získat zkušenost, která se mi v životě neztratí. Zkusit se má všechno, pak člověk třeba pochopí, co je v životě opravdu důležité,“ vysvětlila. Na organizaci prací zlínské Samari spolupracuje s humanitárními organizacemi Maranatha Help a Pomoc bez hranic.