V areálu bývalého pionýrského tábora desetičlenná skupina zrekonstruuje šest místností, sdělila dnes ČTK jednatelka Samari Alena Rusová.

Vedoucím výpravy je František Tomanec, který humanitární brigády na Ukrajině pořádá již několik let. Dobrovolníci, kteří se akcí účastní, nedostávají za svou práci zaplaceno. V minulosti při dobrovolnických brigádách pomohli s opravami například části kardiologického oddělení nemocnice ve Vinogradovu.

„I letos měli původně odjet do Vinogradova. Sponzor, který přislíbil dodat stavební materiál, nakonec z dohody vycouval. Naši dobrovolníci by tam tak neměli prakticky co na práci. Tady v sanatoriu materiál byl, takže na poslední chvíli změnili své plány,“ řekla ČTK Rusová.

Pět chlapců a čtyři dívky pod vedením Františka Tomance mají v sanatoriu v plánu rekonstrukci šesti pokojů ve druhém patře pavilonu a instalaci ventilace do dalších pokojů v prvním patře. „Bourání zdí a instalace u toalet je určena pro kluky. Dívkám byly přiděleny malířské a natěračské práce, včetně tmelení, broušení a dalších úprav povrchů,“ přiblížila jedna z účastnic brigády Petra Nováková.

Dobrovolníci jsou na Ukrajině již třetím dnem, jejich návrat je naplánovaný na neděli 14. srpna.