"Dárce, který až později prozradil své jméno, uvedl že sleduje činnost a situaci na zlínské městské policii a rád by touto formou podpořil zdraví strážníků a poděkoval jim tak za jejich práci," uvedl za strážníky mluvčí Pavel Janík.

„Jsem mile překvapený tímto gestem dobré vůle a panu Aleši K. chci touto cestou upřímně poděkovat. Nemocným kolegům věnované vitamíny rád předám a přeji jim brzké uzdravení,“ řekl ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

VE VÝRAZNÉM OSLABENÍ

MP Zlín je v současné době oslabena o 10 nemocných strážníků, přičemž většina z nich je zasažena nákazou koronavirem. I přes toto omezení jsou hlídky přítomny v ulicích krajského města v obvyklém množství a věnují se běžným i mimořádným úkolům, které s pandemií souvisí.

Vedle kontroly vládních opatření mezi ně patří usměrňování provozu u odběrného místa, kde se střídají s policisty, nebo dohled u pracovišť orgánů veřejné moci, které fungují v omezeném režimu.

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár kuchyně v Napajedlích na Zlínsku.
K hlášenému požáru bytu v Napajedlích na Zlínsku vyjely čtyři jednotky hasičů

„Velmi bych chtěl poděkovat spoluobčanům, kteří neberou současnou situaci na lehkou váhu a zodpovědným přístupem chrání nejen sebe a své okolí, ale současně brání dalšímu šíření nákazy,“ doplnil ředitel Kladníček.

"Společně s Vámi si přejeme, abychom toto nelehké období co nejdříve překonali a život se opět vrátil k normálu. K normálu, který nám mnohdy připadal tak nudný a šedý, ale nyní vidíme, jak byl ve skutečnosti bohatý a barevný. Zkusme to proto vydržet společně," vzkázal mluvčí Pavel Janík.