„Kuchyně byla dlouhodobě ve špatném stavu. Dobrou zprávou je, že se nám rekonstrukci podařilo zrealizovat za cenu o 4 miliony korun nižší oproti původnímu předpokladu,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Kuchyně se dočkala nových rozvodů elektroinstalace, vody, kanalizace i vzduchotechniky. Instalovány byly nové moderní technologie, které splňují současné vysoké hygienické nároky.

Vybourána byla většina starých příček a odstraněny nášlapné vrstvy podlah, které byly nahrazeny vinylovými povlaky a keramickou dlažbou. Instalovány byly nové příčky.

Podhled varny a přilehlých místností je proveden systémem větraného stropu, který je součástí dodávky vzduchotechniky. Vyměněny byly rozvody ústředního topení a klimatizace.

„Oprava kuchyně byla nezbytná, i proto, že nezajišťuje stravování pouze pro žáky z polytechnické průmyslovky, ale i z dalších 13 škol, kteří jsou zde ubytovaní. Denně se zde připraví 840 obědů, 280 snídaní a 280 večeří,“ sdělila radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová a dodala, že šlo o první etapu rekonstrukce Domova mládeže a další etapy budou následovat.

Týkat se budou rekonstrukce prostor, které slouží pro ubytování.