Stavitelé domovů myslí i na vozíčkáře

Například nově dokončená přístavba domu s pečovatelskou službou bude otevřená v pátek v Napajedlech. „Původní kapacita domu, který se upravuje od loňského února, je osmadvacet obyvatel. Nyní je tu šestnáct nových míst, z toho čtyři pro vozíčkáře,“ poznamenala vedoucí napajedelské pečovatelské služby Jaroslava Dvorníková. Dodala, že na byty pro seniory momentálně není žádná čekací doba. „Zatím je obsazená polovina z nově vybudovaných bytů,“ podotkla Dvorníková.

Plný pořadník je na šest bytů pro penzisty, kteří si chtějí podzim života užít v klidném prostředí Slavičína-Nevšové. Na dům s chráněnými byty přestavují dělníci bývalou školu. „Už máme žádosti na obsazení bytů,“ potvrdila zájem vedoucí odboru sociálních věcí slavičínské radnice Jarmila Lišková. Senioři se budou moci do místní části Nevšová stěhovat letos v září.

Důchodců je mnoho i díky pneumatikárně

Uživatelé služeb čtyřpodlažního domova důchodců, který je rozestavěný od loňského prosince v Otrokovicích, se do něj budou podle mluvčího radnice Milana Plesara stěhovat v listopadu příštího roku. „V době budování pneumatikárny přibylo v Otrokovicích několik tisíc obyvatel v poměrně úzkém věkovém pásmu, kteří se nyní stávají uživateli sociálních služeb,“ uvedl jeden z důvodů potřeby nového zařízení tohoto typu Plesar. Kromě lůžek bude v domově i denní centrum pro seniory z okolí. Bude zde i oddělení pro nemocné s Alzheimerovou chorobou.