A stejně to vypadalo na spojnici se Vsetínem. Kolona aut se jako dlouhý had táhla kilometry daleko. Kdo se zaklínil, neměl už jinou šanci než čekat.

Důvod? O půl osmé ráno se jen třicet metrů za značkou označující konec obce střetla dvě osobní auta, Škoda Felicia a Hyundai Matiz.

„Po nárazu zůstal jeden vůz na silnici a zkřížil oba pruhy. Druhé vozidlo sjelo do příkopu,“ sdělila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová s tím, že příčina dopravní nehody se vyšetřuje.

Na místo ihned přijela záchranná služba, která převezla oba řidiče do meziříčské nemocnice.

„Naštěstí byli zraněni jen lehce, po ošetření na chirurgii je tak lékaři propustili do domácí péče,“ sdělil mluvčí nemocnice Tomáš Želazko.

Protože se po střetu utrhla u obou vozů přední kola, vytekl na silnici a do půdy olej.

„Zajistili jsme proto vraky proti případnému požáru a dalšímu úniku provozních kapalin. A položili jsme sorbční desky a zbytky oleje zasypali,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Silnice byla až do přivolání odtahové služby v obou směrech neprůjezdná.

Řidiči, kteří byli zaklíněni v několikakilo­metrové koloně stojících aut, začali už po půl hodině ztrácet nervy. Nevěděli totiž, co se děje. Mohli se jen dohadovat. A přesně to také dělali.

„Je to děs. Nevím, proč tady tvrdnu, ani kdy se pohnu kupředu. Jestli se stala havárka, nebo jestli něco dělají na silnici. Strašně spěchám,“ rozlítil se Roman Škubala z Frenštátu pod Radhoštěm.

A to ještě nevěděl, že se špunt uvolní až o hodinu a půl později Šťastnější řidiči, kteří se o nehodě včas dozvěděli z rádia, mohli havárii objet. Ale značně složitě. Přes Hrachovec, Podlesí, Velkou Lhotu a Bystřičku.

„Do Vsetína je to normálně devatenáct kilometrů. Takhle ale dvaapadesát,“ vylíčil policista Ivan Težer z meziříčského obvodního oddělení.

Trasu navíc mohli zvolit jen osobní auta, protože po ní mohou jezdit jen vozidla do deseti tun. Místní, kteří cestu znali, neměli s objížďkou problém. Horší to ale bylo s přespolními řidiči.

„Dvakrát jsem zabloudil. Jednou jsem se po sedmi ujetých kilometrech dostal mezi nějaké chaty, podruhé jsem vyústil na polní silnici,“ postěžoval si šofér Vlastimil Smutný z Hranic na Moravě

„Motal jsem se strašně, pořád jsem se ptal na cestu, jel jsem do Vsetína asi hodinu,“ povzdechl si také řidič Michal Gajda z Nového Jičína.

Srážka v Podlesí ale nebyla jedinou, která včera ráno komplikovala dopravu na spojnici Valašského Meziříčí se Vsetínem.

Ve tři čtvrtě na osm narazila v Brňově Škoda Octavia do Volkswagenu Tranzit. Při této nehodě ale nebyl nikdo zraněn. Policisté řídili dopravu kyvadlově, provoz také odkláněli přes Jarcovou.