Naději na příchod nových příslušníků má tudíž také Okresní ředitelství Policie České republiky v Kroměříži. „Dobře víme, že je situace na silnicích hrozná a je třeba ji řešit. Právě v souvislosti se vstupem země do Schengenu doufáme, že personálně posílíme i my,“ řekl Deníku už před časem okresní policejní ředitel František Dočekal.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Květoslavy Malenovské však není ani necelé tři týdny před vstupem jasné, zda posily skutečně dorazí.
„Bližší informace, zda se bude příchod nových lidí týkat také Kroměřížska, pořád nemáme. Takže prozatím ani nevíme, kolik by jich mohlo případně být,“ vysvětlila včera Malenovská.

Kromě dopravních policistů bude okresní ředitelství v Kroměříži od Nového roku potřebovat také odborníky z oddělení služby kriminální policie a vyšetřování.

Z celkových pětačtyřiceti zaměstnanců jich v souvislosti s novým služebním zákonem do civilu odejde deset, celkově pak řady kroměřížské policie opustí patnáct lidí. Podle tamního vedení jde především o ty, kteří mají odslouženo více než pětadvacet let a své rozhodnutí avizovali už několik měsíců dopředu. „O jejich odchodu jsme věděli a počítali jsme s tím, přesto to však přišlo v nejméně vhodnou dobu a hlavně najednou,“ uvedl Dočekal s tím, že tyto pracovníky bude třeba nahradit zkušenými lidmi z obvodů.