Náhodně vypadlý sběrač trolejbusu zachytil v pátek krátce po 5. hodině ranní nosné lano trolejového vedení a přetrhl je. Následkem této závady muselo být odpojeno elektrické napájení trolejového vedení v oblasti celých Jižních Svahů, takže trolejbusy, které nejsou vybaveny pomocným dieselagregátem, zůstaly stát.

„Postihlo to zejména vozy na lince 8 i několik vozů na lince 6,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek a dodal: „V nejkratším možném čase jsme na dotčené linky vypravili tři náhradní autobusy, aby bylo narušení pravidelnosti provozu v ranní dopravní špičce co nejmenší. Za vzniklá zpoždění nebo i vynechání některých spojů nebo částí trasy se cestujícím omlouváme.“

Za volant náhradních autobusů usedl hotovostní řidič, hotovostní dispečer a jeden pracovník z dílny.

Na místo poruchy vyjel montážní vůz s pracovníky údržby vrchního vedení. Jejich rychlým zásahem bylo poškozené lano opraveno a elektrické napájení trolejového vedení v odpojené oblasti mohlo být znovu spuštěno již v 5.58 hodin. Trolejbusy se pak na svých trasách postupně vracely do časových poloh podle jízdních řádů a náhradní autobusy mohly být staženy.

Festival Masters of Rock 2019 ve Vizovicích
Našlapané Masters of Rock si užívají tisíce lidí. Podívejte se
87. výročí úmrtí Tomáše Bati v památníku T. Baťi
Lidé vzpomínali na Tomáše Baťu u makety jeho letadla

Problémy ve Středové ulici už trvají více dnů

„Ve Středové ulici na Jižních Svazích, tj. na linkách 9, 10 a 14, je provoz MHD i ostatních vozidel již několik dnů velmi komplikovaný kvůli frézování a obnově povrchu vozovky a tato stavební činnost je rovněž příčinou určitých zpoždění. Situace se mění z hodiny na hodinu, jezdí se v jednom jízdním pruhu, musí se čekat u světelné signalizace, v závislosti na postupu prací naše vozidla po část dne zcela vynechávají zastávku Budovatelská. Informujeme o tom na zastávkových elektronických panelech i vývěskami v terénu, ale k cestujícím se aktuální informace nemusí vždy včas dostat. Prosíme o pochopení. Po dokončení opravy silnice bude jízda Středovou ulicí pro MHD i ostatní účastníky silničního provozu komfortnější,“ doplnil vedoucí dopravního úseku DSZO. (hed)

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Kolapsy i sebevražda. Řidiči MHD zasahují i v kritických situacích