Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Doriánku, kde jsi? Co dělat, když se vám ztratí pes

Region – Dvouletý bígl Dorián se zaběhl v polovině října ve Valašských Příkazech.

19.3.2013 2
SDÍLEJ:

Ztracený pes DorianFoto: DENÍK/repro

Pro jeho paničku, osmnáctiletou Terezu, i celou její rodinu byla ztráta milovaného psa tragédií.

„Zrovna jsme Doríška okoupali. Pustili jsme jej na zahradu, aby se před spaním trochu proběhl. Jenže on v nestřežené chvíli podhrabal plot a utekl. Bíglové jsou totiž lovci. Jakmile cítí srnku nebo králíka, jejich temperament jim velí pronásledovat kořist," říká matka Terezy smutně.

Tereza psovi před koupelí sundala vodítko, to bohužel snížilo šanci na jeho pozdější vypátrání.

„Hledali jsme ho všude. Celé okolí jsme projezdili autem. Ptali se sousedů a známých z vesnice, jestli ho nezahlédli. Vylepovali jsme plakáty s jeho fotkou. Volali do útulků. Nic nepomohlo," posteskla si nešťastná majitelka psa. (zoe)

Zabíjet psy na Slovensku nechtějí. Vozí je k nám na Moravu

Toulaví psi jsou na Slovensku problémem. Je jich tu daleko více než v Čechách, proto se naši východní sousedé rozhodli pro radikální řešení. Současná legislativa jim nařizuje volně pobíhající psy zabíjet. Ne všichni majitelé útulků ale s utrácením psů souhlasí a raději psy, pro které nemají místo a museli by je jinak usmrtit, vozí na Moravu a vypouštějí je zde do volné přírody.

„Ještě před dvěma lety jsme denně vyjížděli tak k jednomu až dvěma odchytům psů. Nyní dostáváme hlášení o toulavých zvířatech i pětkrát za den. Za měsíc předáme pracovníkům zlínského útulku až třicet psů," sdělil pracovník odchytové služby pan Pavel Kováč. Podle jeho názoru jsou za tuto situaci jednoznačně zodpovědní majitelé slovenských útulků. Jeho slova potvrzuje i pracovnice zlínského útulku Tamara Kopřivová.

„Stává se, že v útulku máme až sto opuštěných psů. Naše kapacita je přitom stavěná pro 80 psů. Víme, že část těchto zvířat pochází ze Slovenska. Přístup svých kolegů chápu. Zabíjení bezbranných psů je nelidské, ale na druhou stranu naše prostory nejsou nafukovací," vyjádřila se k současnému stavu přeplněných útulků podél slovenských hranic Kopřivová.

Rada odborníka: Pokud se vám ztratí pes, založte mu profil na Facebooku

Pokud se vám zaběhne pes, zavolejte co nejdříve na odchytovou stanici v místě vašeho bydliště a psa co nejpodrobněji popište. Je možné, že vašeho psa už odchytli a umístili do útulku. Případně pracovníky odchytové služby na vašeho potulujícího se psa v brzké době někdo upozorní a oni ho po odchytu dovezou přímo vám. Zavolat byste měli i do blízkých útulků.

„Až padesát procent psů, které k nám dovezou pracovníci odchytové služby, má své majitele a ti si pro ně do několika dnů přijdou. Fotky všech psů dáváme na naše webové stránky a na Facebook. Hodně lidí pozná své miláčky právě tam," sdělila pracovnice zlínského útulku Tamara Kopřivová.

Na Facebooku existuje skupina zabývající se přímo hledáním ztracených psů. Fotku ztraceného zvířete za poplatek zveřejňují i inzertní noviny. Mimo to u nás funguje i Národní registr psů, který fotku vašeho psa rozešle všem veterinářům v České republice. Šance, že takto svého mazlíčka objevíte, je poměrně vysoká. Lidé s nalezeným zvířetem často jdou v první řadě za veterinářem, aby zjistili, zda není nemocné.

„Pořád doufáme, že je Doríšek naživu. Prý podobného bígla viděli lidé pobíhat někde na Zlínsku. Dorián byl velmi přátelský a milý pes. Sice často zlobil, ale když se na vás podíval těma svýma očima, všechno na světě byste mu odpustili. Možná si ho k sobě vzali nějací lidé a Doríšek má už novou rodinu," přemýšlí bývalá majitelka.

Autor: Lenka Kašparová

19.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení