„Vzhledem k předpokládané vysoké návštěvě na stadionu a rivalitě mezi oběma „kotli“ bylo do bezpečnostního opatření nasazeno bezmála osmdesát policistů. A ti si na nedostatek práce rozhodně nestěžovali,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Celkem 36 osob bylo omezeno na osobní svobodě.

„Většinou se jednalo o zajištění osob podezřelých ze spáchání přestupků proti majetku, občanskému soužití či veřejnému pořádku. Vsetínští kriminalisté ovšem vyšetřují i podezření na spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci,“ dodal mluvčí.

Hokejisté Vsetína (žluté dresy) v derby porazili Zlín 4:1.
Vyprodaný Lapač viděl výhru Vsetína. Berani se trápili v koncovce

Odjezd zlínských fanoušků se totiž neobešel bez potíží. Krátce po dvacáté hodině přinutili odjíždějící fanoušci zastavit řidiče autobusu, který je odvážel, a to dost nebezpečným způsobem.

„Za jízdy totiž řidiči zakryli výhled z vozidla a dokonce se s ním přetahovali o volant. Řidiči se pak naštěstí podařilo bezpečně zastavit, aniž by došlo k havárii autobusu či střetu s jiným vozidlem či náhodným chodcem,“ popsal situaci Petr Jaroš.

Doplnil, že po zastavení tito rádoby fanoušci začali autobus likvidovat, kopali uvnitř do dveří, do střešního okna a k tomu všemu tam vystříkali práškový hasicí přístroj.

„Způsobili tak škodu za několik desítek tisíc korun. Vyšetřování těchto skutků je nadále v kompetenci vsetínských kriminalistů,“ uzavřel mluvčí.