Kadrnkův film se bude natáčet i ve Zlíně a Kroměříži

Zlínský rodák Václav Kadrnka má za sebou už několik úspěchů.

Jedním z nich je Hlavní cena „Křišťálový glóbus“ za jeho druhý celovečerní film Křižáček z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2017.

Hlavní roli v tomto filmu si zahrál Karel Roden. Kdo se objeví v nově připravovaném filmu zatím tvůrci prozradit nechtějí.

„Je to ještě daleko a vše je v přípravách, probíhá dofinancování projektu,“ sdělila výkonná producentka a manželka režiséra Simona Kadrnková. Točit v nemocnicích se bude až příští jaro.

Babička roku. Ilustrační foto
Ve Zlínském kraji bude poprvé vyhlášena Babička roku

„Režiséry nezajímaly moderní prostory, ale spíše ty starší, retro,“ řekl mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati Egon Havrlant.

Téma filmu je už však dané a je inspirováno skutečnou událostí. Bude vycházet z Kadrnkových deníkových zápisků, jež vznikaly v době, kdy jeho otce postihla vážná mozková mrtvice.

Zpráva o záchraně mrtvého bude rodinné intimní drama s autobiografickými rysy. Podobně jako u předchozích Kadrnkových filmů půjde o výrazný autorský film s vyhraněným stylem a specifickým filmovým jazykem.

„Viděl jsem scénář a vypadá to hrozně zajímavě. Hodně lidí, kteří jsou do projektu zapojení jsou ze Zlínského kraje, dobře to tu znají a myslím, že právě proto, se bude točit i tady,“ řekl Ondřej Benešík, který se svěřil na sociální síti, že byl na schůzce s lidmi z týmu nového filmu.

„Podobné akce já moc rád podpořím,“ dodal.

Natáčení je výhodné i pro nemocnice.

„Je to pro nás reklama. Vždy je fajn, když se objeví jméno nemocnice v titulkách filmu,“ řekl mluvčí nemocnic ve Zlínském kraji Egon Havrlant.

Pacienti se nemusí obávat, že by natáčení zasahovalo do běžného nemocničního provozu.

„Musíme se starat o pacienty a až potom vytvářet prostor pro filmaře,“ vysvětlil Egon Havrlant. Ve Zlínské nemocnici se natáčelo už vícekrát, a proto mají s natáčením už zkušenosti.

„Vždy to jde domluvit tak, aby to nekomplikovalo běžné dění v nemocnici,“ dodal Havrlant.

KAROLÍNA MACHŮ