O tom, že v jedné části jsou upravené ubytovací prostory hotelu Sole, prý ví podle ředitele firmy Teletech Luboše Rábela jen málokdo. „Mnoho lidí si myslí, že hotel nefunguje,“ trápí jej.

K bývalé Družbě ale dříve poměrně často vyjížděli dohlížet městští strážníci. „V chátrajícím traktu přebývali sociálně nepřizpůsobiví občané. Je tam střecha, takže na ně nepršelo,“ poznamenala mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Do objektu si natahali různé matrace, a přespávali tam. „Už je to ale dlouho, co jsme tam byli naposledy. To tam byla ležící žena, kterou opatroval její druh,“ připomněla Škubalová případ z konce loňského března.

Podle majitelů zanedbané střední části se situace už brzy zlepší. „Bude tam sídlit softwarová firma AV Engineering,“ osvětlila manželka ředitele společnosti Jana Hoferková. Sídlo jejich firmy s padesáti zaměstnanci v Kvítkové ulici podle ní už praská ve švech. Do budoucna se plánuje rozšíření podniku, a tak zrekonstruují právě bývalý hotel Družba.

Úpravy vítá za obyvatele Zlína celá radnice. „Jsme moc rádi, že bude objekt zase sloužit lidem. Stavební úřad už vydal povolení na jeho úpravy,“ poznamenala mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková.

Vylepšit by se prý mělo i okolí bývalého kulturního domu. „Aktuálně se jedná o místě před budovami jako o veřejném prostoru se zelení a několika parkovacími místy,“ zmínila primátorka Zlína Irena Ondrová.