Škormach > Nečas

Škromach: Proč jste v době, kdy jste byl ministr práce a sociálních věcí, vyčerpal z balíku 55 miliard korun určeného na snížení nezaměstnanosti v České republice pouhé 2 miliardy, a zbytek proto propadl naprosto bez prospěchu?

Nečas: Není to pravda, žádné z těchto čísel neodpovídá skutečnosti. Musíte mít v sobě strašnou zlobu.

Škromach: Pane Nečasi, přestaňte lhát a přiznejte, kolik jste v době totalitního režimu jako aktivní vedoucí představitel Svazu československo-sovětského přátelství při svém působení v Uherském Hradišti vybral příspěvků do kasy SČSP?

Nečas: Není to opět pravda. Nechápu, proč jste tak naplněn nenávistí.

Škromach: Každý rok chcete ze státní kasy převést do soukromých společností 50 miliard korun na budoucí důchody, které se podle ODS mají začít vyplácet až za dvacet let. Dokážete spočítat, kolik je to celkem peněz za dvacet let, po dobu kterých budou s tímto bilionem korun (1 000 000 000 000) hospodařit soukromé společnosti spřízněné s ODS a TOP 09?

Nečas: Není to pravda. Chceme se dohodnout na široké politické podpoře důchodové reformy a jsme klidně ochotni sundat svá stranická trička ve prospěch politického kompromisu založeného na práci tzv. druhé Bezděkovy komise. Vyzývám vás, učiňte totéž. Nabízím ruku ke spolupráci nad důchodovou reformou.

Škromach: Můžete vyloučit, že vás po volbách ve vedení ODS opět nevystřídají známé tváře, jako je například Ivan Íčko Langer, podle médií ministr vnitra spojený s kriminálním podsvětím a váš šéf ve volební kampani ODS?

Nečas: Pane Škromachu, je mi upřímně líto vaší arogantní agresivity. Věnujte se, prosím, laskavě svým Grossům, Tvrdíkům, Kočkům, Bendům atd. atd. Přeji vám, abyste skutečně nalezl duševní rovnováhu i přes vypjatou atmosféru volební kampaně.

Škromach: Pane Nečasi, kdy se s celou rodinou vrátíte z hlavního města Prahy do vašeho místa trvalého bydliště v Rožnově pod Radhoštěm, kde se ukážete vždy jen před volbami? Není to škoda, že vás ve vašem místě trvalého bydliště vůbec neznají, jak prokázala nedávná anketa jedné z renomovaných mediálních agentur?

Nečas: Rožnov je naším domovem a jezdíme tam, jak je to možné. Ale myslím, že je to ryze soukromá záležitost a já z vašeho soukromí také nedělám předmět politického boje. Vždy jsem byl názoru, že své rodiny nemáme tahat do politiky a nemáme si ani na ně vzájemně útočit. Je mi vás líto.

Nečas > Škromach

Nečas: Vzájemných útoků a výpadů už bylo dost, proto trochu lidsky. Jaký je váš největší koníček?

Škromach: Kromě politiky jsou to počítače a především sociální sítě. Rád si také zahraji hru Need for Speed a Crysis. Rád chodím do přírody a také zvelebuji naši zahrádku.

Nečas: Proč pořád mluvit jen o politice? Jakou hudbu nejraději posloucháte?

Škromach: To je poměrně široká škála žánrů podle momentální nálady. Začal bych Nohavicou přes Landu a Kabáty až po Hradišťan a Jožku Černého. Určitě si rád poslechnu Věrku Špinarovou a mám rád také šansony Hany Hegerové.

Nečas: Třeba budete mít stejný nápad a také se mě zeptáte: Komu fandíte v nejvyšší hokejové a fotbalové soutěži?

Škromach: V posledních dnech jsem fandil našim zlatým hochům v hokeji. Jsem rád, že se opět vrátili na světový Olymp. Jinak fandím a podporuji mládežnický sport ve všech jeho odvětvích, především ve fotbale, tenise, hokeji, házené, ale i například gymnastice.

Nečas: Jaká je vaše nejoblíbenější kniha a kterou právě čtete?

Škromach: Tři kamarádi od Remarqua, jejíž obsah je příznačným poučením pro současnou dobu. Jsem zaměřen na knihy o historii, protože se z jejich obsahu člověk dokáže poučit pro budoucnost. Mám rád také tvorbu Isaaca Asimova i Kaplického.

Nečas: Na jaký film se rád podíváte?

Škromach: Většinou historické filmy, ale zajímám se i o současnou kinematografii, líbí se mi film Avatar i například Planeta opic. Oblíbil jsem si také českou historickou trilogii Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč. Rád sleduji všechny české komedie.

Strany se do jedné sms pokusily shrnout, proč je volit

1. OBČANÉ CZ
Protože si přejeme, aby občané měli v těchto volbách šťastnou ruku a konečně po 20 letech měli důstojnou vládu nad správou této země. www.obcanecz.cz
Lídr: Stanislava Trlicová

4. Věci veřejné
Nabízíme věcná řešení problémů a máme přímý mandát od občanů (každý lídr prošel přímou volbou véčkařů). Jako jediní jsme objektivně stranou profesionálů a lidí s výsledky v komunální politice a ve svých profesích, s nezatíženou minulostí, chceme zatočit s korupcí, chceme větší zapojení občanů do rozhodování a ve volbách chceme vrátit slušnost do české politiky.
Lídr: Martin Vacek

5. Konzervativní strana
Konzervativní strana má 20letou důvěru občanů, které nikdy nezklamala. Je to strana pevného charakteru, hájící morálku a spravedlnost. O to se snažíme za své prostředky již 20 let. Volba KS je volba charakterů.
Lídr: Jaroslav Bezděk

6. Komunistická strana Čech a Moravy
Protože KSČM vychází ve volebním programu ze zájmu většiny občanů, představuje v něm věcný způsob řešení problémů.
Lídr: Vladimír Koníček

9. Česká strana sociálně demokratická
Přijďte k volbám, které rozhodnou o osudu naší země. Volte ČSSD, která zabrání ODS a TOP 09 rozkrádat stát. ČSSD zajistí kvalitu života pro všechny bez rozdílu.
Lídr: Zdeněk Škromach

12. Moravané
Moravští voliči, už dál nevolte české zkorumpované strany, které způsobily morální a hospodářský úpadek kdysi bohaté a prosperující Moravy. Volte stranu Moravané.
Lídr: Jiří Blechta

13. Strana Práv Občanů ZEMANOVCI
Zemanovci vrátí občanům práva zásadní změnou volebního systému. Prosazujeme volbu osobnosti, nikoliv politických stran. Nabízíme konkrétní řešení ekonomické krize. Nekupujeme si voliče lacinými sliby.
Lídr: Petr Vladovič

14. STOP
Strana STOP nedodala sms ve stanoveném termínu.
Lídr: Marta Kolečkářová

15. TOP 09
Volby rozhodnou, zda se vydáme do Řecka, nebo zastavíme zadlužování naší země. Program TOP 09 s podporou starostů je určen odpovědným voličům. Ti jdou 28. 5. s námi.
Lídr: Petr Gazdík

17. Křesťanská demokratická unie – Československá strana lidová
Je jediná politická strana, která postavila rodinu s dětmi jako prioritu volebního programu. V dětech je budoucnost, proto chceme šetřit s ohledem na rodiny s dětmi. Hlavně na výdajích státu, proto nezvyšujeme sociální dávky, ale ani nenavrhujeme radikální zvýšení daní. Chceme zrušit placení za recept v lékárně a regulovat ceny léků. Od jiných politických stran se lišíme důrazem na ochranu života. Zásadně odmítáme eutanazii. Důstojný život si zaslouží i naši senioři, proto chceme spravedlivou valorizaci důchodů.
Lídr: Michaela Šojdrová

18. Volte Pravý Blok
Strana Volte Pravý Blok www.cibulka.net je s programem PŘÍMÉ demokracie a snadné a rychlé ODVOLATELNOSTI politiků a úředníků PŘÍMO OBČANY jedinou stranou v ČR!!!
Lídr: Radek Hon

20. Strana zelených
Celou dobu dokazujeme, že Strana zelených není závislá na průmyslových lobby. Nám jde skutečně o život nás a našich dětí, včetně vnuků. Jestliže zelení nebudou v parlamentu, nebude mít veřejný zájem, životní prostředí a občanská společnost ve sněmovně pevného advokáta.
Lídr: František Šulgan

21. Suverenita – blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu
Lidé věří Suverenitě Jany Bobošíkové, protože hovoří otevřeně o problémech a bude je řešit. Zajistí práci, právo a pořádek. Konec rozkrádání.
Lídr: Pavel Muroň

23. Česká pirátská strana
Volte Českou pirátskou stranu (č. 23), protože jako jediná má jasně a srozumitelně napsaný program, mladé slušné lidi a bojuje za vaši svobodu nejen na internetu.
Lídr: Petr Stehlík

24. Dělnická strana sociální spravedlnosti
Zastáváme národní a sociální hodnoty, jsme pro suverénní stát, podporujeme tradiční rodinu, školství, kulturu, řemeslo. Odmítáme rasismus, totalitu, korupci.
Lídr: Martin Košťál

25. Strana svobodných občanů
Svobodní chtějí zrušit nespravedlivé dotace i zvýhodňování biopaliv a solárních elektráren na úkor občanů. Svobodní chtějí rušit zbytečné úřady i daně a mají plán, jak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daní. Jedině rušení zbytečných úřadů a omezení státního přerozdělování zvýší svobodu a omezí korupci, to je princip hesla „Necháme vám vaše peníze!“
Lídr: Věra Hubená

26. Občanská demokratická strana
Vím, že hodně lidí si nepřeje další zadlužování, nepřeje si podíl komunistů na moci ani pana Paroubka jako premiéra. Zabránit tomu může pouze silná ODS. Vím, že jsme řadu lidí zklamali, ale jedině ODS má šanci porazit ČSSD. A kdo volby vyhraje, bude první sestavovat vládu. A neměl by to být pan Paroubek.
Lídr: Petr Nečas