Provozovatelka potravin Ludmila Tarabusová je se situací už smířená. „Smlouvu máme do konce roku. Doufám, že pak dostaneme ještě nějakou dobu na vyprodání zásob a vyklizení obchodu,“ řekla Tarabusová.

Podle starosty města Jaroslava Končického jsou momentálně na stole dvě varianty. „Buď se na výzvu někdo přihlásí a my na zastupitelstvu projednáme, zda domek zbourat a plochu zatím zatravnit, nebo se nikdo nepřihlásí a my počkáme, než bude vyhlášena dotační výzva, což má být někdy v červnu nebo v červenci příštího roku,“ uvedl starosta.

Představa změny vzhledu okolí radnice prý vznikla už dávno. „Na konci minulého volebního období se nám po náročném jednání podařilo odkoupit od majitelek domek, který jim byl vrácen v restituci,“ popsal starosta města Jaroslav Končický.

Pak se vybíralo z pěti návrhů úprav okolí. „Vybrali jsme jeden, ale nakonec nám architekti udělali jiný a ještě mnohem lepší. Přibudou tu parkovací místa, zeleň, velký prostor k setkávání lidí a také nová autobusová zastávka. Místo se tak zároveň víc otevře,“ přiblížil změny starosta.

Centrum města tak přijde o poslední klasický obchůdek. „Je škoda, že zmizí takový typ obchodu, který je navíc, jak se říká, při ruce. Nic na tom ale nezměním a jsem ráda aspoň za to, že mi to tak nějak vyjde do důchodu. Bohužel dvě další prodavačky si budou muset hledat místo,“ konstatovala Tarabusová.