Nový dům disponuje devětatřiceti byty o velikosti 1+kk a 2+kk. Nájemníci se do nich začnou stěhovat už o víkendu. Šestnáct bytových jednotek je bezbariérových a speciálně přizpůsobených požadavkům jeho obyvatel.

V jednom z nich bude bydlet i nevidomý třiadvacetiletý Oldřich Ježek.

„I když to zřejmě nebude tak jednoduché, alespoň se osamostatním,“ pousmál se Ježek. Nadšená z bytu byla jeho matka Marie Ježková.

„Syn to tady bude mít moc hezké. Jsem z toho unešená. Má všude blízko a my navíc bydlíme kousek od něj,“ sdělila Ježková.

Dům s pečovatelskou službou bude sloužit soběstačným občanům. „V domě ale bude sídlit také zlínská Charita, která může zajistit obyvatelům dovoz obědů či vyprání prádla,“ přiblížil náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Z nových prostor byla nadšená i zlínská primátorka Irena Ondrová.

„Dám si předem žádost, abych měla zajištěné místo, až přijde čas,“ řekla s nadsázkou Ondrová. Za pozitivum například považuje, že každý byt má svůj balkon.

Stavbu domu zahájilo město Zlín v minulém roce v říjnu. Celkové náklady na něj dosáhly téměř jednaosmdesát milionů korun. Kromě městského rozpočtu byl financován z dotace ministerstva pro místní rozvoj, která činila 5,6 milionů korun. Aby si nový domov mohla prohlédnout i široká veřejnost, plánuje v něm radnice uspořádat v budoucnu den otevřených dveří.