Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ECM je v hluboké ztrátě. Kaskádu ale postaví

Zlín, Praha - Přestože developerská firma ECM, která bude investorem zlínského obchodně-společenského centra Kaskáda, ruší kvůli neutěšené ekonomické situaci řadu svých projektů, výstavby ve Zlíně se to netýká.

2.12.2008 16
SDÍLEJ:

Vizualizace obchodního centra kaskáda ve ZlíněFoto: ECM

Jak už dříve společnost avizovala, se zahájením Kaskády zatím stále počítá v příštím roce. Stavba se sice zřejmě o jedno čtvrtletí zpozdí, to však v důsledku administrativních povolení.

Finanční krize postihla firmu ECM podobně jako ostatní developerské firmy v České republice.

„Výsledky za první tři čtvrtletí letošního roku společnosti ECM poukazují na to, že firma hospodaří se ztrátou 22 milionů eur (přes půl milardy korun – pozn. redakce). Právě v reakci na ekonomické problémy omezuje některé projekty a odsunuje je na neurčito. Omezení nákladů chce docílit také propouštěním zaměstnanců,“ přiblížil finanční analytik firmy Patria Jiří Fišer.

Ředitel pro vztahy s investory Jiří Kašek potvrdil, že kvůli ekonomické nejistotě na globálních finančních trzích a s tím spojeným omezeným přístupem k finančním prostředkům nevstoupí firma ECM do nových projektů.

„Naším hlavním záměrem je zaměřit se na takzvané komitované projekty, tedy takové, do nichž společnost ECM zainvestovala a je s nimi přímo spojena. K těm patří i zlínská Kaskáda,“ objasnil Kašek.

Zlíňané se tedy nemusejí obávat, že by o slibované centrum přišli. Přestože se situace může v závislosti na tržních podmínkách v budoucnu změnit, časový harmonogram pro výstavbu obchodně-společenského centra je podle něj stále platný. Začít by se mělo stavět do konce příštího roku, s pracemi skončit v roce 2011.

Došlo k posunu asi o čtvrt roku, podle Kaška kvůli nezbytným povolením.

„Nyní dopracováváme posudek na životní prostředí a plánujeme zahájit územní řízení, který bychom měli dokončit v polovině příštího roku. Kaskáda ve Zlíně patří mezi přibližně deset projektů, které řadíme mezi priority. Retailové regionální projekty mají podle nás velký potenciál, zajímavá je u nich také očekávaná návratnost,“ zdůvodnil Kašek. O konkrétních číslech však hovořit nechtěl.

Společensko-obchodní centrum Kaskáda za 1,5 miliardy korun má vyrůst na místě dnešního parkoviště nad fakultou managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v ulici Březnická. Pozemky v této lokalitě firma ECM odkoupila od města Zlína. Centrum bude mít čtyři kaskádově odsazená nadzemní a tři podzemní podlaží. K dispozici v něm má být na 120 jednotek služeb, jež budou tvořit obchody, kavárny, dětské koutky, fitness a welness studia a restaurace. Fakticky se nebude jednat o jednu budovu, ale tři stejné části propojené skleněnými krčky. Střecha Kaskády bude také skleněná. Součástí objektu bude i 600 bezplatných parkovacích sloužících i návštěvníkům blízké sportovní haly či univerzity. Trolejbusová točna, která nyní tvoří součást parkoviště, se posune o pár metrů výše směrem ke Sportovní hale Novesta. Ani po dobu výstavbu nebude nijak omezena.

Autor: Marie Šidlová

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Oslava 30 let programu Erasmus na  UTB ve Zlíně
16

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

S moldavským Tiraspolem hráli v evropské premiéře bez branek, v Moskvě proti Lokomotivu jednoznačně prohráli a teď přichází na řadu třetí silný soupeř a další náročná zkouška z vysoké školy fotbalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení